Šéf europarlamentu vypráskal Británii kvůli členství v EU: Samé požadavky a podmínky. Takže...

05.02.2016 17:11

Velká Británie je uprostřed vleklých jednání s Evropskou unií. Chce změny a privilegia, jinak z unie vystoupí. Její přání by se však mohlo navzdory všem předpokladům vyplnit, jelikož se za zavřenými dveřmi jednacích sálů Bruselu čím dál častěji ozývá, že pokud chce Británie odejít, tak ať si jde, nikdo ji přece v EU nedrží. Informuje The Telegraph.

Šéf europarlamentu vypráskal Británii kvůli členství v EU: Samé požadavky a podmínky. Takže...
Foto: Europarl.europa.eu
Popisek: Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz

Evropští státnici jsou již unaveni snahou Velké Británie diktovat si podmínky. Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz se vyjádřil, že nejednou již slyšel návrhy, podle kterých si má Británie jít po svých.

Schulz mluvil na půdě London School of Economics, kde několikrát naznačil, že špičkám EU dochází s Brity trpělivost. EU podle něj potřebuje politické a ekonomické zkušenosti Británie, pokud má zachovat stávající světový pořádek.

„To je důvod, proč jsem silným zastáncem setrvání Velké Británie v EU. A to přesto – přiznávám na rovinu – že Britové často zkoušejí naši trpělivost a dobrou vůli svými neustálými požadavky,“ řekl Schulz.

„Nárokují si. Tvrdě tlačí. Trvají na svém. Prostě to nechtějí nechat být. Mnoho z mých kolegů za zavřenými dveřmi říká: ‚Nezastavuj lavinu. Pokud Britové chtějí odejít, nech je‘,“ dodal.

Podotkl však, že nechce nechat Británii vystoupit z EU jen na základě toho, že vyjít s ní je mnohdy frustrující. VB vidí jako prostředek k budoucnosti a velikosti Evropské unie.

Pokud chce Velká Británie přetvořit EU na více demokratický a méně byrokratický systém, je to podle Schulze jedině dobře, měla by si však dávat pozor aby její snahy nebyly na škodu ostatním členským zemím.

Celý text zde

„Evropský parlament podporuje všechny návrhy, jež spravedlivě řeší opravdové problémy, které mohou vyvstat ze svobody pohybu – dokud jejich následkem není diskriminace a podkopání evropských hodnot.“

Důležité je setrvat v tom společně, protože jedině společně můžeme pokračovat. Zdůraznil však i problémy, se kterými se bude Británie v případě svého odchodu z EU potýkat. Hned první je vyšší náchylnost k tomu, že se britský svobodý trh nechá snadněji ovlivnit ekonomickou krizí, negativní dopady by zasáhly i britskou zaměstnanost a mzdy a platy.

„Polovina obchodu Británie probíhá s Evropskou unií! Odchod z EU by byl špatný pro platy i pro práci. Zatímco setrvání v ní je dobré pro prosperitu a bezpečnost. Některé věci jsou až takhle jasné,“ zmínil Schulz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Onderka z ČSSD spustil: Andrej Babiš je vlastník ANO, to si tu nemusíme vykládat... A ministr Ťok se rozčílil

12:14 Onderka z ČSSD spustil: Andrej Babiš je vlastník ANO, to si tu nemusíme vykládat... A ministr Ťok se rozčílil

V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli ministr dopravy v demisi za hnutí ANO Dan Ťok a s…