Šéf sněmovny Hamáček odmítá záměr ANO na omezení poslanecké diskuse

02.03.2014 21:38 | Zprávy

Proti návrhu časově omezit diskusní vystoupení řadových poslanců, což připravuje hnutí ANO, se jednoznačně staví předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Přestože podobná omezení jsou i v jiných parlamentech, zastává názor, že k tradici českého parlamentarismu patří, že diskuse není nijak omezována.

Šéf sněmovny Hamáček odmítá záměr ANO na omezení poslanecké diskuse
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček, předseda poslanecké sněmovny

Klub hnutí ANO připravuje návrh, který by vystoupení řadových poslanců omezil podle jedné uvažované varianty na maximálně dvě promluvy k jednomu jednacímu bodu po 10 minutách, podle druhé varianty na dvakrát po 5 minutách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Ing. Karolína Kubisková byl položen dotaz

Nebezpečné látky

Dobrý den, nemyslíte, že by tu nebezpečné látky nevznikaly nebo aspoň nebyli tak vyhledávané, kdyby se legalizoval třeba prodej marihuany, jak navrhují Piráti? Podle mě není marihuana horší než třeba alkohol, a legalizace je cesta, jak trh pak do značné míry regulovat a hlídat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

9:40 Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

Dnes byla jmenována vláda Andreje Babiše, čímž se uzavírá vládnutí Petra Fialy. Prezident Pavel při …