Šéf špitálu: Jste očkováni? I tak budete dodržovat opatření

17.02.2021 13:32

V České republice ubývá počet volných lůžek na jednotkách intenzivní péče pro covidové pacienty. V celé zemi je volných asi 14 procent kapacit. Ředitel kolínské nemocnice a místopředseda Asociace českých a moravských nemocnic Petr Chudomel v této souvislosti apeloval na občany, aby se chovali zodpovědně a nemysleli si, že když jeden den mají negativní test na covid, že se druhý den nemohou nakazit. V absolutním bezpečí prý lidé nebudou ani po očkování.

Šéf špitálu: Jste očkováni? I tak budete dodržovat opatření
Foto: Archiv PL
Popisek: Petr Chudomel

Ředitel kolínské nemocnice a místopředseda Asociace českých a moravských nemocnic Petr Chudomel v rozhovoru pro Český rozhlas poznamenal, že českou společnost prostupuje rezignace.

Anketa

Skončí letošní ,,covidová zima" celonárodní tragédií?

76%
24%
hlasovalo: 5478 lidí

Lidé by se podle pana ředitele neměli nechat ukolébat představou, že když mají negativní antigenní test, mohou žít, jako by se nic nedělo. Rýpl si také do vlády Andreje Babiše (ANO), která podle jeho názoru přispěla ke zhoršení situace.

„A jsou to i nejednoznačná opatření ze strany vlády – tam bych zmínil zejména bezprecedentní rozvolnění v adventním čase a antigenní testování s komentářem, že při negativitě jste zaručeně negativní. Tak to interpretovat nejde – po PCR i antigenním testu můžete být opět za dva dny pozitivní. Falešná negativita tak může být kontraproduktivní,“ upozornil.

Aby se situace změnila, lidem je potřeba dodat také nějakou pozitivní motivaci a ne jen zákazy a příkazy. Z těch už jsou občané unavení.

„Mluvíme o světlu na konci tunelu ve smyslu očkování, ale na cílové rovince je vám ve vytrvalostním závodě většinou nejhůř. Právě to světlo vás nakonec donutí doběhnout a až pak se vám uleví,“ řekl ředitel.

Ani očkování ale podle Chudomela nebude znamenat, že lidé už nebudou muset dodržovat opatření.

„Je ale potřeba kromě masivního očkování i dodržovat opatření. Nemělo by to automaticky znamenat, že jsem-li naočkován, nemusím restrikce dodržovat,“ zaznělo z úst pana ředitele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak covid, nebo Babiš? Moravec slyšel dvě verze o státním dluhu

16:08 Tak covid, nebo Babiš? Moravec slyšel dvě verze o státním dluhu

Pomyslný náraz do zdi. V souvislosti s aktuálním tempem zadlužování státu před ním varují ekonomové …