Šéf tenisového svazu se rozzuřil v rádiu kvůli Humlově kritice Kvitové

14.07.2014 18:02

Tenistka Petra Kvitová by měla dostat největší poděkování, i od politiků – místo toho dostane vzkaz od jednoho z nich, že je špína. Aféra okolo poslance Stanislava Humla rozzlobila šéfa tenisového svazu Ivo Kaderku. V pořadu na Českém rozhlase odmítal vůbec vyslovit poslancovo jméno.

Šéf tenisového svazu se rozzuřil v rádiu kvůli Humlově kritice Kvitové
Foto: ČT
Popisek: Petra Kvitová

Stanislav Huml totiž sdílel názor přítele na sociální síti Facebook, který nazval tenistku Petru Kvitovou špínou za to, že si změnila adresu na monackou, aby se vyhnula vysokým daním. Podle Ivo Kaderky je to však stejné, jako by to Huml napsal sám za sebe. „S tímto výrokem se ztotožňuje poslanec Parlamentu, zákonodárce,“ divil se ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Podle něj je to šílená doba, když muž, a zároveň poslanec, si dovolí posílat takové vzkazy ženě, výborné tenistce. „Přijdete domů a místo toho, aby člověk dostal to největší poděkování i od politiků, dostanete vzkaz od jednoho z nich, že jste špína,“ popisoval prezident Českého tenisového svazu.

Na samotného Humla se prý Kaderka nijak obracet nebude. „Ani mě nenapadne. Je to pod moji důstojnost, ani nevyslovím jeho jméno,“ řekl. Místo toho se ale pokusí v nejbližších dnech sejít s premiérem Bohuslavem Sobotkou – na této schůzce by chtěl prodiskutovat jak toto téma, tak i rozvoj sportu a tenisu.

„Je to vzorná reprezentantka tohoto státu,“ hájil Kvitovou Kaderka s tím, že celá tato kauza je „silné kafe“. Sama Kvitová si prý z poslancových slov mnoho nedělá. „Nenechá si zkazit náladu. To je dáma, nadpozemský člověk,“ nešetřil chválou šéf svazu.

Od premiéra bude Kaderka chtít garanci, že se podobné výroky z řad představitelů země už nebudou opakovat. „Podle mě je to útok na úspěšné lidi a ta debata o daních je až druhá,“ míní. Podle Kaderky se navíc zapomíná, že tenisté sice vyhrávají milionové ceny, ale musí utrácet za své osobní terapeuty nebo psychology – a výhry se jim tak hned zeštíhlí. „To není jenom o tom, že tihle lidé vydělávají velké peníze, ale oni také platí velké peníze za ty náklady,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura před davy v Plzni: Z ČT na nás uslyšíte špínu. Bartošova muslimská Evropa a 100 pohlaví. EU vadí české zbraně. Akci zkusil narušit zfetovaný mladík

9:45 Okamura před davy v Plzni: Z ČT na nás uslyšíte špínu. Bartošova muslimská Evropa a 100 pohlaví. EU vadí české zbraně. Akci zkusil narušit zfetovaný mladík

Fyzickým střetem s nepřizpůsobivým občanem začal v Plzni mítink SPD. A jakoby symbolicky byl zakonče…