Šéf ústeckého úřadu práce byl odvolán. Prý z politických důvodů

13.11.2011 13:28

Ředitel úřadu práce v Ústeckém kraji Oldřich Malý byl odvolán z funkce. Malý tvrdí, že ministerstvo v posledních letech podobným způsobem odřízlo od ČSSD všechny ostatní krajské úřady práce. Ministerstvo jeho odvolání potvrdilo, politické důvody ale odmítá.

Šéf ústeckého úřadu práce byl odvolán. Prý z politických důvodů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

Oficiální vysvětlení prý bylo, že nezvládl personální práci. Malý sám ale za odvoláním hledá politické tlaky. "Šly zejména z krajské organizace TOP 09, prostě nám začíná kampaň před krajskými volbami," řekl. Úřad práce v Mostě vedl od roku 2006 a při slučování okresích poboček letos v dubnu se stal i šéfem krajského úřadu. Donedávna se na jeho adresu snášela spíše chvála za to, že se pod jeho vedením podařilo úřad práce výrazně zefektivnit. Je členem ČSSD, ministerstvo práce ovládá právě TOP 09.

Připustil, že mohlo jít i o odvetu za obstrukce, kterými ČSSD zkoušela blokovat schvalování sociálních reforem. "Také jsem to slyšel," řekl. Absurditu situace podle něj podtrhuje to, že i když byl odvolán kvůli špatné personální práci, vedoucí zodpovědného oddělení je za ni na ministerstvu chválena a bylo jí tam nabídnuto místo.

Ministerstvo jakékoli politické pohnutky odmítá. "Je to jeho úhel pohledu. Byl odvolán pro totální manažerské selhání, stížnosti jsme dostávali i ze struktury úřadů práce a řadu podnětů i ze samospráv," vysvětlila mluvčí ministerstva Viktorie Plívová. "V žádném případě nebyl nikdo odvolán kvůli politické příslušnosti. Navíc kdyby v případě pana Malého vadila jeho stranická příslušnost, letos by ho pan ministr (Drábek) ani nejmenoval do funkce."

Informace o odchodu Malého překvapila zástupce krajské TOP 09. "Ministra Drábka znám jako korektního člověka, naprosto vylučuji, že by odvolání mělo politický podtext," řekl Petr Měsíc. O odvolání šéfa krajského úřadu práce nevěděli ani místní severočeští z jiných stran. "Když někoho odvolávají kvůli 'manažerskému selhání', vždycky je za tím politika," utrousil mimo záznam jeden z nich.

Čtěte:

Šéf úřadů práce: Nebojte, reformou ušetříme všichni

Šéfka centrálního úřadu práce po dvou měsících odchází

Drábek sloučením úřadů práce ušetří 180 miliónů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…