V úvodu hovořil o novelezákona o potravinách, která je principiálně v pořádku, ale schází prováděcí vyhlášky. "Na ty mělo ministerstvo dost času," upozornil Toman s dovětkem, že na tajení původu potravin mají, slovy Tomana, velké obchodní řetězce. Pár slov řekl i k Andreji Babišovi. Jeho zemědělské podniky jsou prý standardními dodavateli. Ze strany Agrofertu ani Andreje Babiše necítí žádné tlaky. Jestliže někdo Agrofertu vyčítá nemalé dotace, měl by si uvědomit, jak velký Agrofert je.
Velké řetězce mají zájem klamat spotřebitele, míní Toman
Prezident Agrární a Potravinářské komory jednoznačně prosazuje, aby se na obalech objevovaly adresy výrobců konkrétních podniků, protože je to informace, která spotřebitele může zajímat. "Lidé se začali zajímat o to, odkud výrobek pochází, což je velmi dobře. My radíme spotřebitelům, najdi si svého výrobce, který tě neklame," uvedl host s tím, že propaguje české producenty.
"Velké řetězce mají zájem klamat spotřebitele a tvrdit, že většina jejich produktů pochází z ČR, přestože to není pravda," zdůraznil znovu Toman. Problém vidí i s výrobky, které jsou prodávány pod značkou řetězce. "Neříkám, že to musí být vždy špatně, ale pokud se někdo stydí za své produkty, tak bych si na ně dával pozor," poradil Toman divákům.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp