Šéf zpravodajců vypovídal v kauze Nagyová. O sledování prý nevěděl

26.09.2013 15:00

Pověřený šéf Vojenského zpravodajství Rostislav Pilc ve čtvrtek vypovídal na policii v kauze Jany Nagyové. Vyšetřovatelé viní současnou manželku expremiéra Petra Nečase z toho, že jako ředitelka Nečasova sekretariátu zneužila Vojenské zpravodajství ke sledování tehdejší Nečasovy ženy Radky a dvou členů Úřadu vlády. Podle advokáta jednoho z obviněných Pilc vypověděl, že o sledování Nečasové nevěděl.

Šéf zpravodajců vypovídal v kauze Nagyová. O sledování prý nevěděl
Foto: army.cz
Popisek: Brigádní generál Rostislav Pilc (zcela vlevo) pověřen řízením Vojenského zpravodajství
reklama

"Vzhledem k tomu, že o věci nic neví, tak byla výpověď pouze v obecné rovině o jeho funkci a plnění úkolů Vojenského zpravodajství," řekl novinářům čekajícím před budovou policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu advokát Jiří Matzner. Ten v kauze zastupuje někdejšího šéfa zpravodajství Milana Kovandu.

Znovu asi vyslýchán nebude

Podle Matznera může Pilcova čtvrteční výpověď, které se účastnil i olomoucký vrchní žalobce Ivo Ištvan, pozitivně ovlivnit případ ve vztahu k jeho klientovi. Advokát uvedl, že v kauze ještě budou nepochybně vypovídat další svědci, nepředpokládá ale, že samotného Pilce by bylo nutné předvolávat znovu.

Vyšetřovatelé si myslí, že Nagyová vyvíjela na Nečase nátlak, aby se rozvedl. Proto prý loni v listopadu zosnovala a usměrňovala nezákonné sledování jeho tehdejší manželky. Představitelům Vojenského zpravodajství údajně opatřila její fotografii i adresu a na sledování se prý bez vědomí ministra obrany domluvila s generály Ondrejem Páleníkem a Milanem Kovandou a s plukovníkem Janem Pohůnkem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…