Šéf zpravodajství ČT uvažuje o speciálu ke komunálním volbám

10. 5. 2010 4:35

Ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich pro ParlamentníListy.cz řekl, že zvažuje speciální projekt k podzimním komunálním volbám.

Šéf zpravodajství ČT uvažuje o speciálu ke komunálním volbám
reklama
"Zatím žijeme předvolebním vysíláním k volbám do Poslanecké sněmovny," řekl Fridrich na dotaz ParlamentníchListů.cz, zdali ČT připraví speciální vysílání také pro podzimní komunální volby. Podle Fridricha se přesné určení projektů druhé poloviny roku rozhodne v červnu.

"O přesném zacílení speciálních projektů druhé poloviny roku budeme jednat v červnu. Umím si představit debaty lídrů hlavních stran ve třech největších městech České republiky, tedy Prahy, Ostravy a Brna."

Fridrich také uvedl, že "politické zpravodajství patří mezi divácky žádané zboží a ČT24 má programové i technické možnosti, jak jej dělat profesionálně a velmi atraktivně obrazově i obsahově."

Česká televize pro letošní rok nachystala čtrnáct volebních speciálů Otázek Václava Moravce. Po šetření agentur STEM a SC&C se do středečního přímého přenosu dostanou ti lídři, jejichž preference v průzkumech dosáhly alespoň pěti procentní hranice.

Obdobný model zvolil také Český rozhlas. Ten se pustil do největšího projektu k parlamentním volbám ve své historii. Podobně jako Česká televize i veřejnoprávní rozhlas vysílá politické diskuse z jednotlivých krajů. Krajské volební lídry si moderátor Martin Veselovský zve na základě výsledků průzkumu veřejného mínění agentur STEM a SC&C.

Více:

Foto: ČT

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

4:44 „Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

ParlamentníListy.cz přinesly v neděli několik ukázek týkající se knihy novináře Radka Kedroně. Popis…