Šéfem ŘSD byl jmenován David Čermák. Nahradil Bártova muže

11.05.2012 18:27

Generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se stal David Čermák. Jmenoval ho ministr dopravy Pavel Dobeš. Podle něj má Čermák bohaté zkušenosti a kvalitně komunikuje s kraji i poslanci, což zaručuje jeho odbornost.

Šéfem ŘSD byl jmenován David Čermák. Nahradil Bártova muže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta
reklama

"Na základě jednání s pověřeným ředitelem Reném Porubou v minulém týdnu jsem se následně setkal s možnými kandidáty a po konzultaci s odborníky jsem se rozhodl jmenovat do pozice ředitele ŘSD Davida Čermáka. S ohledem na dosavadní zkušenosti a kvality z komunikace s kraji, municipalitami, dále poslanci a především členy gesčního Hospodářského výboru je prokazatelná jeho odbornost," prohlásil Pavel Dobeš.

David Čermák bude nyní mít několik priorit. Především zlepšení komunikace s veřejností, dořešení dálnice D47, modernizace D1a čerpání dotací z evropských fondů.

"Detailní přehled priorit a následných kroků bude představen na společné tiskové konferenci ministra dopravy a ředitele ŘSD ve středu příští týden. Strategický dokument, včetně jednotlivých priorit a kroků, který bude představen nejpozději do konce května, rozhodne o potvrzení ve funkci ředitele," dodal Dobeš.

Čermák nahradil ve funkci ředitele ŘSD Reného Porubu, který mu šéfoval od září loňského roku. Jmenoval ho tehdy ještě Vít Bárta. Podobná výměna proběhla i v dubnu, kdy byl po Dobešově odchodu z Věcí veřejných vybrán nový generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Kolář. I jeho předchůdce Pavla Habartu jmenoval superguru Bárta.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otáčel lodě migrantů! Ať odejde, zlobí se Brusel na šéfa pohraničníků. Ten se nedá

12:15 Otáčel lodě migrantů! Ať odejde, zlobí se Brusel na šéfa pohraničníků. Ten se nedá

Šéf unijní pohraniční stráže Fabrice Leggeri byl vyslýchán europoslanci za to, že agentura Frontex o…