Šéfem ŘSD byl jmenován David Čermák. Nahradil Bártova muže

11.05.2012 18:27

Generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se stal David Čermák. Jmenoval ho ministr dopravy Pavel Dobeš. Podle něj má Čermák bohaté zkušenosti a kvalitně komunikuje s kraji i poslanci, což zaručuje jeho odbornost.

Šéfem ŘSD byl jmenován David Čermák. Nahradil Bártova muže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta

"Na základě jednání s pověřeným ředitelem Reném Porubou v minulém týdnu jsem se následně setkal s možnými kandidáty a po konzultaci s odborníky jsem se rozhodl jmenovat do pozice ředitele ŘSD Davida Čermáka. S ohledem na dosavadní zkušenosti a kvality z komunikace s kraji, municipalitami, dále poslanci a především členy gesčního Hospodářského výboru je prokazatelná jeho odbornost," prohlásil Pavel Dobeš.

David Čermák bude nyní mít několik priorit. Především zlepšení komunikace s veřejností, dořešení dálnice D47, modernizace D1a čerpání dotací z evropských fondů.

"Detailní přehled priorit a následných kroků bude představen na společné tiskové konferenci ministra dopravy a ředitele ŘSD ve středu příští týden. Strategický dokument, včetně jednotlivých priorit a kroků, který bude představen nejpozději do konce května, rozhodne o potvrzení ve funkci ředitele," dodal Dobeš.

Čermák nahradil ve funkci ředitele ŘSD Reného Porubu, který mu šéfoval od září loňského roku. Jmenoval ho tehdy ještě Vít Bárta. Podobná výměna proběhla i v dubnu, kdy byl po Dobešově odchodu z Věcí veřejných vybrán nový generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Kolář. I jeho předchůdce Pavla Habartu jmenoval superguru Bárta.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…