Šéfem strážníků by se měl stát Svobodův favorit Šuster

03.11.2012 20:07

Novým ředitelem pražských strážníků se měl podle magistrátní komise stát Eduard Šuster, který v současnosti šéfuje motorizované jednotce pražské státní policie. Podle informací deníku Aktuálně.cz jde zároveň o kandidáta, kterého chce primátor Bohuslav Svoboda (ODS) do čela městské policie dosadit i poté, co kvůli neshodám v koalici musel výběrové řízení bez vítěze zrušit.

Šéfem strážníků by se měl stát Svobodův favorit Šuster
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprimátor Prahy Bohuslav Svoboda
reklama

Na Šusterově jméně se na začátku října shodlo pět ze šesti členů výběrové komise, vybrali ho ze 12 uchazečů. Primátor ale minulý týden konkurz zastavil kvůli dlouhodobým protestům TOP 09. Zastupitelé za TOP 09 označili podmínky výběrového řízení za diskriminační a vzkázali Svobodovi, že případného vítěze nepodpoří na zastupitelstvu.

Svoboda po zrušení řízení oznámil, že do měsíce přijde na zastupitelstvo s kandidátem, kterého vybere bez konkurzu pouze po diskusi s bezpečnostním výběrem. Podle lidí blízkých primátorovi i nadále upřednostňuje Šustera. Primátor sám nechce konkrétní jména komentovat.

Policista primátora zřejmě zaujal svou koncepcí restrukturalizace městské policie, kterou při konkurzu předložil a Aktuálně.cz ji má k dispozici. Je prakticky identická s plány, které Svoboda již dříve prezentoval v médiích - redukovat počet administrativních pracovníků ve prospěch pochůzkářů, stopnout nákupy drahé techniky a zaměřit se na činnost celoměstských útvarů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

9:24 A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

Epidemie koronaviru v USA mimořádně dopadá na Afroameričany. Statistiky z mnoha států ukazují, že po…