Jak server uvedl, nejčastěji otázky směřovaly k tomu, zda nový tým bude vyvracet všechny dezinformace a nepravdy, které na internetu kolují. Jak však Romancovová podotkla, centrum bude informovat jen o těch dezinformacích, které mají vliv na vnitřní bezpečnost Česka.
„Základními předpoklady pro výběr jsou potenciál k ohrožení vnitřní bezpečnosti a závažnost. Pokud jde o závažnost informace, bez ohledu na původ zdroje, může jít o chybnou informaci, která je sice méně závažná, ale široce sdílená, nebo případně je to informace velmi závažná a u té zase nebude záležet na rozsahu sdílení,“ sdělila Romancovová k dezinformacím. Podle jejích slov rozhodně nebudou reagovat na každou hloupost, která se na internetu objeví.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef