Šéfka Trikolóry na Primě: Salámová metoda menšin. Slibovali, jak jim registrované partnerství bude stačit...

30.04.2021 12:53

Otázka manželství pro homosexuály je téma, které teď lidi nezajímá. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně a předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková. „V covidovém roce máme daleko důležitější věci na řešení. Řešíme něco, co lidi nezajímá,“ dodala. V pořadu se střetla se zastánkyní manželství pro všechny, poslankyní za ANO Barborou Kořanovou.

Šéfka Trikolóry na Primě: Salámová metoda menšin. Slibovali, jak jim registrované partnerství bude stačit...
Foto: Repro Prima CNN
Popisek: Poslankyně Barbora Kořanová a Markéta Majerová Zahradníková ve vysílání Prima CNN

„Myslím si, že každé dítě má mámu a tátu a kdo bude rozhodovat o tom, kdo je rodič jedna a kdo rodič dva,“ zarazila se Majerová nad možným rodným listem dítěte bez jmenovitého uvedení matky a otce.
 
Na otázku, zda bude stejnopohlavní manželství schváleno odpověděla Majerová rezolutně: „Doufám, že ne.“ Návrh novely poslanci po dlouhém jednání a bouřlivých debatách nakonec podpořili. „Bylo to jejich přesvědčení, z části také štěstí,“ uvedla Kořanová s tím, že to považuje za úspěch. 
 
 
„Je velmi důležité to řešit, netýká se to jen homosexuálních páru, ale i heterosexuálních párů, kteří to podporují a píšou mi. I covid se těchto párů dotkl, registrované partnerství bylo omezeno,“ míní Kořanová.
 
Mezi sňatkem a registrovaným partnerstvím je velké množství rozdílů, které jsou většinou v neprospěch těch registrovaných. „Jsou věci, které jsou právní a pak jsou věci jako dítě či manželství, na to nevzniká právo, to je dar, vývoj. Již před třemi lety jsme deklarovali a absolutně nemám problém s homosexuální komunitou, mám mezi nimi spoustu přátel. Pokud se to týká práva dědického či něco ohledně zdravotního stavu, o tom jsme všichni schopni se domluvit a jednat, ale nikoliv ve věci manželství či otázce dětí,“ uvedla šéfka Trikolóry. „Jen si vymyslete jiný název,“ dodala. 
 

Anketa

Kdyby teď hospoda poblíž načerno otevřela zahrádku, zašli byste posedět?

53%
33%
hlasovalo: 20478 lidí
 
S jiným pojmenováním však poslankyně Kořanová nesouhlasí. „To je stejné jako kdybych Zuzaně Majerové Zahradníkové řekla, že je zrzavá, a proto se nemůže brát, ale jenom registrovat,“ pro Majerovou to ale srovnatelné není. 
 
Ve vysílání CNN Prima NEWS zastánkyně tradiční rodiny Majerová také připomněla, že zástupci LGBT komunity před lety hlásili, že jim registrované partnerství bude stačit. Nyní podle ní chtějí ještě víc. „Je to salámová metoda. Kousek za kouskem se pokrokářsky utlačují věci na úkor majority a ve výhodě minority,“ dodala Majerová Zahradníková.
 
 
Obě v otázce manželství pro homosexuály zmínily i své děti. Kořanová uvedla, že kdyby za ní její dcera přišla s tím, že je lesba, tak by si nechtěla nechat ujít její svatbu. Majerová Zahradníková, která je matkou dvou chlapců, stejný názor neměla. „Kdyby některý z mých synů přišel, že je homosexuál, tak já bych ho neměla o ráda o nic méně,“ připustila. Pokud by jí však řekl o manželství, tak by mu prý vysvětlila, že tak česká společnost nevznikla.
 
 

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

ceny energií

Můžete už konečně jasně říci, o kolik nejen příští rok, ale i do budoucna, porostou ceny energií. Vy totiž stále tvrdíte, že to bude maximálně v řádu jednotek procent, ale kdykoliv není spřízněn z vládou, a tím nemyslím jen opozici, ale třeba i odborníky, energetický úřad tvrdí, že to bude řádově ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

10:45 Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

Prodávat vánoční kapry, nebo neprodávat? To je oč tu běží. Ochránci zvířat mají jasno, že jde o týrá…