Šéfka protidrogové sekce vlády je nově i protidrogovou koordinátorkou

13.08.2018 22:39

Do funkce národní protidrogové koordinátorky dnes byla uvedena nová ředitelka vládního odboru protidrogové politiky Jarmila Vedralová. V tiskové zprávě to dnes oznámil Úřad vlády ČR. Dnes také jednala rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky, kterou vede premiér Andrej Babiš (ANO) a Vedralová je v radě místopředsedkyní. Rada jednala mimo jiné o zvýšení rozpočtu na protidrogovou politiku. Babiš v souvislosti s tím mluvil o možném zdanění hazardu a tabákových výrobků.

Šéfka protidrogové sekce vlády je nově i protidrogovou koordinátorkou
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto
reklama

Protidrogový odbor vlády vedl zhruba osm let Jindřich Vobořil, který ale ve funkci ke konci července z osobních důvodů skončil. Zastával také funkci protidrogového koordinátora. Úřad vlády oznámil 1. srpna, že odbor nově povede Vedralová, což kritizovali Piráti i Vobořil. Vedralová je podle předchozího vyjádření Vobořila stoupenkyně represí a odborně na tom není dobře. Vobořil také vyzval Babiše, aby jmenování Vedralové ještě zvážil. Dnes však byla Vedralová jmenována i do funkce koordinátorky.

Protidrogová rada vlády, jejímiž členy jsou kromě Babiše a Vedralové ještě zástupci ministerstev a odborných společností, dnes projednávala financování protidrogové politiky, drogovou scénu v Praze nebo hazard. Rozpočet na protidrogovou politiku činí letos 165 milionů korun a v příštím roce má podle Úřadu vlády stoupnout na 181 milionů. „Podle odborníků je třeba rozpočet navýšit na 246 milionů celkem, a to z důvodu dobudování základních adiktologických služeb. Dosavadní prostředky nedovolují podporu všech potřebných aktivit v oblasti prevence a léčby,“ sdělil úřad.

Babiš v závěru jednání rady zdůraznil možné zdanění hazardu, především kvůli rozvoji problémového gamblerství, nebo daně z tabákových výrobků, u kterých není spalován tabák. Vláda v červnu schválila daňový balíček, který obsahuje nově právě daň ze zahřívaných tabákových výrobků nebo změny daně z hazardních her.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Michal David a Vondráčková? Póvl, takoví lidé.” Miloš Zeman měl právě převzít moc. Zapadlý spis hovoří

7:10 „Michal David a Vondráčková? Póvl, takoví lidé.” Miloš Zeman měl právě převzít moc. Zapadlý spis hovoří

VZPOMÍNKY A PERLY Mně vadí, když Helenka Vondráčková prohlašuje, že bude volit pravicovou stranu. Mn…