Šéfredaktor Babišových novin se drsně pustil do kolegů, kteří kritizovali deník za zprávu o konci Válkové

12. 2. 2015 8:50

O osudu ministryně spravedlnosti bylo rozhodnuto už v pondělí po schůzce s prezidentem. MF Dnes o tom informovala hned, jiná média to nepochopila a nařkla deník z toho, že jej příliš ovlivňuje ministr financí a majitel vydavatelství deníku MF Dnes Andrej Babiš. Babiš prý použil „své“ médium k odstřelení ministryně spravedlnosti Heleny Válkové, šéfredaktor listu Jaroslav Plesl se proti tomu ohradil v dnešním komentáři.

Šéfredaktor Babišových novin se drsně pustil do kolegů, kteří kritizovali deník za zprávu o konci Válkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Denní tisk, ilustrační foto

Deník E15 napsal, že Lidové noviny a MF Dnes informováním o dění kolem Válkové „ukázaly, jak blízko mají k Andreji Babišovi“, a posílaly Válkové jasné vzkazy.

„Každý, kdo má všech pět pohromadě a zná běžné politické mechanismy, musel v pondělí pochopit, že Válková ve vládě končí. Jestli to nedošlo některým našim kolegům, je nám líto jejich čtenářů. MF Dnes se však kvůli jejich neschopnosti správně analyzovat dění na politické scéně referování o důležitých událostech vyhýbat nebude. Nezastáváme totiž názor, že bychom neměli o některých lidech psát jen proto, že se dotýkají aktivit majitele,“ píše Plesl.

V deníku E15 podle něj panují možná jiná pravidla a dalo by se spekulovat, jak to chodí ve vydavatelství, které patří Františku Savovovi, podnikateli stíhanému policií kvůli údajným stamilionovým daňovým podvodům. „Platí-li u pana Savova pravidla, která při rozebírání textů MF Dnes používají redaktoři deníku E15, pak si lze představit, že jejich text je výsledkem objednávky od majitele. Třeba sedí někde v londýnské kavárně a po Skypu diktuje novinářům, co a jak se má v jeho deníku psát. Nebo naopak nepsat o jeho stíhání,“ glosuje dále Plesl a dodává, že však pochybuje, že by si to novináři z Savovova vydavatelství nechali líbit, stejně jako by si nic takového nenechali líbit novináři z MF Dnes.

Úkolem novinářů je pak podle Plesla informovat o tom, co se v naší zemi děje. „A když padá ministryně spravedlnosti, tak o tom píšeme,“ dodává. Ministři a ministryně přicházejí a odcházejí a paní Válková není určitě posledním členem vlády, kterého čeká výměna. „Někdy jsou okolnosti méně dramatické, někdy více,“ píše v závěru Plesl a přiznává, že příběh ministryně Válkové určitě emoce vyvolává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

17:20 FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

Poslanec a předseda školského výboru Václav Klaus mladší zase zvedl ze židle nejen své kolegy. Vydal…