Sehnal: Co teď čekat do voleb? Pravděpodobně se nestane vůbec nic

15.06.2021 20:12

Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal se vrátil k hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Mediální dopady na hlasování, které rozhodli svým odchodem ze sálu komunisté, budou podle Sehnala pro opozici jednoznačně negativní. „Premiér měl možnost v dlouhém a pečlivě sestaveném projevu strhnout pozornost na svou stranu a de facto všechno překřičet,“ uvedl Sehnal.

Sehnal: Co teď čekat do voleb? Pravděpodobně se nestane vůbec nic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost

Parlamentní volby, které se konají 8. a 9. října se již nezadržitelně blíží, 3. srpna vyprší lhůta pro podání kandidátních listin a podle předsedy APB je proces voleb natolik rozeběhnutý, že další gesta a akce opozice nelze očekávat.
 

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25304 lidí
„Prezident Zeman opakovaně řekl, že i pokud Sněmovna vládu shodí, nechá Babiše dovládnout do voleb. My v Aliance pro budoucnost vnímáme jako důležité upozorňovat občany na konkrétní špatná či škodlivá rozhodnutí vlády. Bezhlavé zadlužování, špatně řešený systém očkování, podkopávání nohou podnikatelům a živnostníkům zcela nepromyšleným systémem podpor během lockdownů a další a další věci,“ říká Sehnal.
 
Podle něj je nutné stále opakovat, že na prvním místě má být svoboda a odpovědnost pro všechny občany. Stát by s námi podle jeho slov neměl zacházet jako s nesvéprávnými jedinci a určovat nám, co budeme dělat. „Máme mít možnost se zodpovědně rozhodovat sami,“ dodává Sehnal. 
 
„Aliance pro budoucnost jasně říká, že je nutné do nejvyšších ústavních funkcí přivádět lidi s životními zkušenostmi i politickou praxí, aby se dokázali rychle zorientovat a nenechali se ovládat úředníky. Ukazuje se, že na to nejsou připraveni ani Piráti, ale ani koalice SPOLU, která má naprosto nicneříkající program,“ dodává.
 
Dodejme, že Aliance pro budoucnost se vytvořila v polovině letošního března, kdy se domluvila spolupráce politiků bývalé Občanské demokratické aliance, Agrární demokratické strany, Strany konzervativní pravice – Řád národa, Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT a hnutí Zdraví Sport Prosperita a Starostů pro kraj. Některé průzkumy momentálně APB přisuzují podporu okolo 1,5 procenta voličů a o něco vyšší volební potenciál. Cílem aliance je získat 5 procent hlasů a nejméně 8 mandátů.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

20:49 Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) to kvůli nouzovému stavu i očkován…