Selhání médií. Nasadili do pořadu Prostřeno muslimku, bouří se český poslanec

23.01.2016 18:38

Z PROFILŮ Podle sociálnědemokratického poslance Antonína Sedi je návrh Evropské komise o zbraních a střelivu paskvil, který prý dokazuje neschopnost Evropské komise a evropských úředníků řešit problémy logicky a s rozumem. Mimoto se v odpovědích na otázky čtenářů ParlamentníchListů.cz vyjádřil i k pořadu Prostřeno, který v uplynulém týdnu vzbudil veliké emoce veřejnosti, protože se v něm objevila muslimka, která ostatní účinkující donutila nepít alkohol.

Selhání médií. Nasadili do pořadu Prostřeno muslimku, bouří se český poslanec
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Seďa je přesvědčen, že interpelace k návrhu Evropské komise o zbraních jsou zbytečné, a to z toho důvodu, že k němu Česká republika jako celek zaujímá negativní stanovisko. „Tento legislativní paskvil opět ukazuje na neschopnost Evropské komise a evropských úředníků řešit problémy logicky a s rozumem a jsem zvědavý, co zase za takovým návrhem ve skutečnosti stojí,“ odepsal poslanec čtenáři nesouhlasícímu s návrhem Junckerovy Evropské komise o zákazu vlastnění zbraní s tím, že doufá, že důvodem není neschopnost Francie a Německa integrovat migranty na svém území.

Další dotaz směřoval na v posledních dnech mediálně propíraný kulinářský pořad Prostřeno, kterého se jako soutěžící účastnila také muslimka. „Podle mého názoru soutěžící s tím, že se nepodává alkoholický nápoj, souhlasili. Pokud ne, tak se mohli vzepřít či její neochotu zdůraznit v bodovém hodnocení,“ odepsal poslanec čtenářce s tím, že rozhodně nic nezlehčuje, když jí odepsal, že by tento problém netahal do politiky, a že jej zajímá především to, jak její pohostinnost soutěžící ocenili. „Právě jsem se vrátil z Království Saúdské Arábie, kde se za dovoz či popíjení alkoholických nápojů včetně piva zavírají a vyhošťují,“ poznamenal dále a podotkl, že je přesvědčen, že když člověk vyznávající islám doma nepožívá alkoholické nápoje, pak je slušné od hostů, že to respektují.

„Naopak muslimka by měla respektovat pravidla u ostatních soutěžících s tím, že ona by alkoholický nápoj prostě nepila. Ale vše je na dohodě soutěžících,“ pokračoval Seďa v odpovědi a uvedl, že jako problém vidí spíše to, že televize zařadila muslimku do soutěže úmyslně. „A pokud to tak bylo, pak to vidím jako selhání médií. Tím ovšem nechci říci, že neměla možnost se soutěže účastnit,“ dodal k ožehavému tématu, které v týdnu česká veřejnost řešila.

V EU je jistá forma korupce, kdy europoslanci a členové EK nekopou za vlastní stát

V poslední odpovědi se Seďa zabýval poznámkou čtenáře, zdali si nemyslí, že se z Evropské unie stává pouhá centralizovaná politická diktatura podmaňující si suverénní státy, na kterých zbude jen výkonná moc, což bude mít za následek Spojené státy americké v Evropském podání. „Vidím to podobně, nicméně mezi EU a USA existuje řada rozdílů,“ napsal čtenáři poslanec, podle kterého Brusel v poslední době kromě zákonodárných iniciativ a nařízení Evropské komise stále více používá moc výkonnou. „A to mi vadí,“ poznamenal Seďa, protože z tohoto pohledu, kdy členové Evropské komise nejsou voleni, ale naopak jmenováni, nejsou politicky odpovědní.

„Druhým problémem je jistá forma korupce, kdy jak členové EK, tak členové Evropského parlamentu jsou velmi slušně placeni a podle odsloužených let získávají příspěvek na důchod, což považuji za chybu, protože pak tito europoslanci nekopou za národní zájmy,“ pokračoval zastupitel Uherského Hradiště v tom, co mu vadí na Evropské unii. „Závěrem chci říci, že si EU zaslouží reformy, které budou spravedlivější vůči všem a přinesou více konkurenceschopnosti celé Evropě,“ završil Seďa své odpovědi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…