Selže mi pistole, vtipkuje plukovník Zelinka. Přišla ostrá reakce

02.03.2025 17:12 | Monitoring

„Budete poslouchat zadání, které armádě uloží politické, tedy civilní vedení země, vzešlé z demokratických voleb. A nebudete na sociálních sítích mávat pistolkou, a to ani v nadsázce. Je vám to jasné?“ vystartoval na důstojníka Armády České republiky Ivo Zelinku bývalý europoslanec Jan Zahradil. Zelinka totiž začal na síti X mávat pistolí a vzkázal do USA, že by pistole také mohla selhat.

Selže mi pistole, vtipkuje plukovník Zelinka. Přišla ostrá reakce
Foto: Repro YouTube
Popisek: Plukovník Ivo Zelinka

Důstojník české armády Ivo Zelinka, velitel 91. skupiny informačního boje, vyvolal rozruch svým příspěvkem na síti X, kde reagoval na souhlas Elona Muska s názorem, že by USA měly opustit NATO a OSN. Zelinka v příspěvku uvedl: „Ještě jednou uslyším něco o geniálních geopolitických 4D šachách a selže mi pistole… Teď už se fakt hraje o naši budoucnost.“ Tento komentář, zjevně míněný jako nadsázka, však přestřelil hranici vkusu i vhodnosti, zejména vzhledem k jeho postavení státního zaměstnance a vojáka.

Na Zelinkovo vyjádření zareagoval bývalý europoslanec ODS Jan Zahradil, který s důstojníkem ostře vyběhl: „Vy především, jako státní zaměstnanec ve služebním poměru, budete poslouchat zadání, které armádě uloží politické, tedy civilní vedení země, vzešlé z demokratických voleb. A nebudete na sociálních sítích mávat pistolkou, a to ani v nadsázce. Je vám to jasné?“ Zahradil tak upozornil na nepatřičnost Zelinkova tónu i na povinnost armády podřídit se civilnímu vedení, což Zelinkův příspěvek svou emocionalitou a stylem narušil.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŠiroko , 02.03.2025 17:22:30
Další důkaz toho, že do vedení armády se dostávají psychicky narušení, nebo labilní lidi, popř. přerostlé děti, které si dodnes hrají na Ramba.

|  20 |  0

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …