Senát hlasoval o Zemanovi a Lásku tím potěšil. Hned dvojnásob

03.03.2016 20:25

Senátor Václav Láska se vyjádřil k pokárání, které Zemanovi udělil senát. Udělil mu je za to, jak se vyjadřuje o ruské invazi na Krym, i kvůli tomu, jak negativně se staví ke jmenování některých vysokoškolských profesorů. Láska usnesení přivítal. Má radost z toho, že pro něj mohl hlasovat.

Senát hlasoval o Zemanovi a Lásku tím potěšil. Hned dvojnásob
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Láska

Pětatřicet senátorů z jedenaosmdesáti dnes debatovalo o usnesení, ve kterém je prezident Miloš Zeman nabádán, aby se choval zdrženlivěji vzhledem k úřadu, který zastává. Ačkoli je z výkonu své funkce podle ústavy neodpovědný, současně platí, že reprezentuje Českou republiku. A měl by se podle toho chovat.

Mgr. Václav Láska

  • BPP
  • Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • senátor

Václav Láska na sociální síti Facebook napsal, že usnesení horní komory bylo v podstatě velmi mírné, ale klade si za čest, že mohl z pozice nezařazeného senátora hlasovat o tomto usnesení. A podpořit ho. Jeho hlas měl opravdu váhu, protože k přijetí usnesení stačila jen nadpoloviční většina z přítomných členů horní komory, tedy přesně osmnáct. A nakonec to bylo tak, že přesně osmnáct senátorů z jednaosmdesáti usnesení schválilo.

„Ne často si může ‚nezařazený‘ senátor jako já dopřát toho pocitu, že i jeho hlas byl rozhodující. A zrovna u tohohle hlasování to potěší dvojnásob.“

Láska doslova napsal:

Senát přijal dnes usnesení, kterým reaguje na současné chování a jednání prezidenta. Bylo sice velmi mírné, ale alespoň v něm mimo jiné vyzval prezidenta, aby byl zdrženlivější ve svých výrocích a nerozděloval společnost.

Fakt je, že v době hlasování v Senátu už bylo jen 35 senátorů. Pro přijetí tohoto usnesení tak bylo třeba alespoň 18 hlasů. A pro nakonec bylo přesně 18 hlasů.

Ne často si může „nezařazený“ senátor jako já dopřát toho pocitu, že i jeho hlas byl rozhodující. A zrovna u tohohle hlasování to potěší dvojnásob.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

20:03 Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální de…