Senát platí za ubytovny, kde senátoři nechtějí bydlet

04.09.2011 19:53

Víc než čtyři miliony zaplatil loni Senát za ubytovnu v pražských Jinonicích. Má sloužit senátorům, ve skutečnosti tam ale skoro nikdo z nich nebydlí.

Senát platí za ubytovny, kde senátoři nechtějí bydlet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senát

"V průběhu volebního období se počet senátorů, kteří využívají ubytovnu v Jinonicích, mění. Pohybuje se v rozmezí 10 až 15 senátorů," přiznala serveru Týden.cz mluvčí Senátu Pavlína Heřmánková. Ubytovacích míst tam má přitom Senát celkem 38, původně to bylo dokonce 62 míst.

Ubytovnu v Jinonicích používají senátoři od roku 1996. "Tehdy jsme pro potřeby ubytování senátorů uvolnili část naší ubytovny," uvedl tiskový mluvčí Metrostavu František Polák. "Režim užívání, realizovaný na základě smlouvy na dobu neurčitou, trvá dodnes."

Čtěte:

Senát schválil novelu zlepšující ochranu před falšováním vín

Senát jednající o toaletním papíře? Kubera by to tak chtěl

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

20:21 Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

Konflikt na Ukrajině bude dlouhodobý a Putin už z něj nemůže vyjít vítězně. Může pouze vycouvat dipl…