Senát přišel s přísnějším zákonem na ochranu dodavatelů vůči obchodním řetězcům

13.01.2016 17:03 | Zprávy

Senát dnes schválil novelu zákona o významné tržní síle, která má více chránit dodavatele před nekalými praktikami obchodních řetězců. Obchodní řetězce namítají, že novela může v konečném důsledku zdražit potraviny, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže to už dříve odmítl. Zákon nyní míří k podpisu prezidenta.

Senát přišel s přísnějším zákonem na ochranu dodavatelů vůči obchodním řetězcům
Foto: Hans Štembera
Popisek: 10. schůze Senátu v 10. funkčním období

Stejně jako předtím ve Sněmovně tak i dnes v Senátu novelu kritizovala pravice. Pavel Eybert (ODS) například poukazoval na to, že obchodníci budou raději dávat přednost dodavatelům ze zahraničí, aby se jich zákon netýkal. Jeho straničtí kolegové chtěli návrh zamítnout. "Vy ochraňujete tak dlouho, až nezůstane kámen na kameni," prohlásil Jaroslav Kubera (ODS). Zákon je podle něj nejen špatný, ale i špatně napsaný.

Ivo Valenta (za Stranu soukromníků) řekl, že zákon míjí svůj cíl a ještě více poškodí malé české dodavatele. Vláda podle něho poslušně vyšla vstříc zájmům ministra financí Andreje Babiše (ANO) a jeho skupiny Agrofert, která je významným výrobcem potravin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?

Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana

20:27 „Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana

Předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se na sociální síti X ostře vymezil vůči svému koal…