Senátor Antl se rozpovídal o tom, kterak boural pod vlivem

9. 9. 2012 12:59

Je tomu necelých deset let, kdy český právník a senátor Miroslav Antl, někdejší 1. náměstek policejního prezidenta, řídil pod vlivem alkoholu a stal se účastníkem dopravní nehody. I po takové době ale občany zajímá, jak případ, při kterém Antl dobrovolně rezignoval na svou funkci, vlastně dopadl. Senátor se rozhodl odpovědět, a jak přiznává, je tento upřímný dotaz na ParlamentníchListech.cz za necelých deset let od spáchání přestupku první.

Senátor Antl se rozpovídal o tom, kterak boural pod vlivem
Foto: Redakce
Popisek: Miroslav Antl

Senátor Miroslav Antl v roce 2001 působil na Ministerstvu vnitra v pozici ředitele Úřadu vyšetřování pro ČR a poté jako 1. náměstek policejního prezidenta pro trestní řízení. Na svou funkci rezignoval kvůli dopravní nehodě, při níž řídil pod vlivem alkoholu. Tehdy jel ve služebním voze policisté mu naměřili 0,52 promile. Na dotaz objasnění tohoto případu se politik na ParlamentníchListech.cz rozpovídal.

Dobrovolně rezignující

Nestraník Antl vzpomíná, že hned následující den po nehodě se bez vyzvání osobně dostavil k tehdejšímu ministru vnitra, kde se za přítomnosti tehdejšího policejního prezidenta vzdal funkce jeho 1. náměstka pro trestní řízení a okamžitě odešel z Policie ČR.

Rovněž upozorňuje na to, že se podle svých slov stal „prvním a za deset let posledním občanem (resp. „funkcionářem“), který sám dobrovolně a ihned odešel z velice významné funkce, když od té doby mnoho policejních funkcionářů, státních zástupců, soudců i ústavních činitelů za vícenásobné množství alkoholu za volantem ve funkcích setrvali,“ vysvětluje Antl.

Dále Antl vysvětluje, že od tohoto přestupku rok neřídil motorová vozidla a v roce 2003 zaplatil maximální částku, kterou bylo možno za takový přestupek uložit. Navíc v dalším řízení uhradil i poměrnou část finanční škody, která vznikla na služebním osobním automobilu Policii ČR, i přesto, že jak píše, vlastní dopravní nehodu nezavinil. Jako součást trestu Antl bral i mediálně křivá nařčení na jeho osobu.

Senátor zdůrazňuje, že nikdy nebyl uznán vinným. Navíc se po deseti letech zahlazují odsouzení pro zvlášť závažné zločiny, jako jsou vraždy, loupeže či pohlavní zneužití.

Pokud se zájemce chce o případu dozvědět víc, odkazuje Antl na jeho „krimi knížku“ a rovněž na svůj web, kde je případ detailně rozepsán.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

21:31 Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

Hostem v pořadu Štrunc! žurnalisty Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl komentátor týdeníku Reflex B…