Senátor Doubrava dopsal knihu. Bude o válce

27.02.2019 15:23

„Snažím se v ní ukázat, jak směšná je dnešní politika jestřábů v rámci NATO a zvláště v USA. Místo, abychom se začali bránit proti „hybridní“ islámské invazi, plníme stranické zadání podporovat jestřáby v USA v oslabování Ruska,“ poznamenal senátor Doubrava ke své knize Studená válka 2.0, kterou vydává nakladatelství OLYMPIA.

Senátor Doubrava dopsal knihu. Bude o válce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava
reklama

Označení Studená válka 2.0 je významovou zkratkou. Studená válka pohasla po roce 1989, ale mocenské napětí se začalo projevovat opět od druhé poloviny 90. let 20. století. Studená válka 2.0 své jasné obrysy získala opět v roce 2008 v souvislosti s krizí kolem Gruzie a naplno propukla v roce 2014 po prozápadním převratu na Ukrajině. Cíl zůstává stále stejný – mocensky neutralizovat Rusko jako potenciálně silného konkurenta.

 Jaroslav Doubrava již v roce 2016 vydal knihu s názvem: Evropa opět spěje ke katastrofě, a jak sám říká, netušil, jaký bude mít ohlas. „Protože události pádí tempem splašeného koně, název první knihy bohužel nepůsobí jako nadsázka,“ říká Doubrava.

„Druhou navazující knihu jsem nazval „Studená válka 2.0.“ Jejím dominantním motivem je poznání, že jsme opět v tom, co jsme dobře znali – ve studené válce. Na stará kolena, protože jsem se narodil tři roky po ukončení 2. světové války, zažívám opět, o čem jsem si myslel před více než dvěma desetiletími, že již definitivně zmizelo z našeho života. Mladí, kteří se narodili po roce 1980 a vstupovali do dospělosti po roce 1995, zkušenosti starších nemají. Proto si naivně myslí, že se děje něco nového, čemu my starší moc nerozumíme. Protože oni na to, co se dnes děje, hledí na neomylném monitoru PC, tabletů a mobilů. My, už poněkud plešatí, jsme to již jednou „jenom“ zažili. Pokusím se proto o nemožné, aby to, co píšu, bylo aspoň trochu „cool“ i pro ty mladší. Jestli mi to vyšlo, to posoudí čtenáři sami,“ řekl Jaroslav Doubrava.

 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…