Senátor Eybert: Prezident by měl mírnit svá vyjádření

03.12.2015 12:05

Neznám jiný způsob, jak vyhrát nad Islámským státem než válečnou silou. Bojovat by ale také měli místní obyvatelé za svůj stát, apeluje Pavel Eybert (ODS). Je také přesvědčen, že je nezbytné podstatně navýšit naši pomoc rozvojovému světu. Obává se totiž, že nedostatek pitné vody, a tím i potravin pro velké množství lidí v Africe může přerůst ve třetí světovou válku. Okomentoval ale i vystupování prezidenta a prozradil nám, na co nového se mohou těšit občané Chýnova, kde působí od roku 1990 jako starosta.

Senátor Eybert: Prezident by měl mírnit svá vyjádření
Foto: senat.cz
Popisek: starosta Chýnova Pavel Eybert (ODS)

Nepřetržitě od roku 1990 působíte jako starosta a současně jste jedním z nejdéle působících senátorů. Co vás stále žene kupředu? Přece jen byste si mohl užívat zaslouženého důchodu.

Do Senátu už kandidovat nechci, na radnici ale zůstávám, něco dělat musím.

Ve městě by mělo vzniknout v nejbližších letech dvacet nových rodinných domů a současně i dva bytové domy. Je o bydlení ve městě zájem?

Ano, vždy jde o lokalitu a cenu pozemků.

Pokud jde o obyvatele města, jaký je jejich současný počet? Nakolik městu obyvatel za poslední léta přibylo či ubylo a co k tomu přispívá?

Počet je cca 2 400, od roku 1991 přibylo cca 400 osob. Přispěly k tomu zasíťování parcel a výstavba bytů z prostředků města.

Co by se ještě podle vás dalo v tomto směru zlepšit?

Zrušit DPH z prodeje parcel. Města si prakticky nemohou nárokovat odpočet DPH.

Jaké novinky plánujte v příštím roce?

Chtěli bychom koupit zbořený pivovar a připravit výstavbu tělocvičny.

Podle vyjádření vašeho kolegy Jaroslava Kubery, a není sám, se velmi rychle blížíme ke třetí světové válce? Souhlasíte?

Pokud velkému množství lidí v Africe dojde voda, a tím i potraviny, je to možné. Naše pomoc rozvojovému světu bude muset být podstatně větší, než je dnes.

Je podle vás dobrý nápad bombardovat Sýrii? Amerika k tomu likviduje ropné vrty. To vše zničí Sýrii ještě více, není takový postup kontraproduktivní a nebude chtít utíkat ještě více lidí?

Neznám jiný způsob, jak vyhrát nad Islámským státem než válečnou silou. Bojovat by ale také měli místní obyvatelé za svůj stát.

Prezident Zeman ostře vystupuje proti islámu i proti migrantům. Měl by prezident takto mluvit? Nemohlo by se stát, že by se proto stal třeba i terčem útoku?

Měl by svá vyjádření mírnit. Není migrant jako migrant.

A co říkáte tomu, že vzpomínková akce studentů na Albertově se musela konat o týden později, protože studenti se tam 17. listopadu kvůli akci Bloku proti islámu a Strany práv občanů vůbec nedostali?

Je to ostuda!

Kvůli teroristickým hrozbám jsou různé bezpečnostní restrikce, která samozřejmě omezují svobodu některých lidí v určitých věcech, a budeme se s nimi zřejmě setkávat na každém kroku. Například vánoční trhy budou zřejmě provázet velká bezpečnostní opatření. Nedomníváte se, že se tak teroristům zatím úspěšně daří docílit jejich cílů? Přece jen vyvolávat v lidech strach a pošlapávat naši kulturu je jejich cílem. Nebo oč podle vás teroristům jde?

Nerozsvěcet slavnostně vánoční strom nic neřeší. Na jistá omezení osobních svobod si ale v zájmu bezpečnosti budeme muset zvykat.

Měla by se změnit politika v oblasti lidských práv? Hollande mluví o změnách ústavy, odebírání občanství…

Nejsou jen práva, jsou i povinnosti a ty je nutné zásadově vymáhat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kateřina Synková

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Putin vrací Rusku důstojnost.“ Petříčka u Moravce nepoznáte. Je zle

17:52 „Putin vrací Rusku důstojnost.“ Petříčka u Moravce nepoznáte. Je zle

V Otázkách Václava Moravce se k možnému střetu Ukrajiny a Ruska vyjadřoval bývalý ministr zahraničí …