Senátor František Čuba dostál svému slibu a svůj plat bude posílat do nadace

28.06.2017 12:43

Senátor František Čuba se díky svým zdravotním problémům a také tomu, že od loňského srpna nedochází do Senátu, rozhodl vzdát platu a cestovních náhrad. Členem horní komory nadále zůstává, pouze má v plánu úřadovat ze Zlína. Zasedání Senátu se podle svých slov chce účastnit, až mu to jeho zdraví dovolí. Nyní se rozhodl, kam jeho mzda a cestovní náhrady budou směřovat.

Senátor František Čuba dostál svému slibu a svůj plat bude posílat do nadace
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba
„Moje mzdové prostředky a cestovní náhrady budou převáděné vhodnému nadačnímu fondu nebo sdružení, který zabezpečuje podporu studentů a rozvoj mladých talentů. Do konce měsíce podám trvalý příkaz k převodu zasílaných mzdových prostředků a cestovních náhrad přímo na účet zvoleného subjektu,“ napsal Čuba v dopise předsedovi klubu Nezávislých senátorů Janu Velebovi. Nyní je již známo, o který konkrétní fond se bude jednat.
 
„Zvolil jsem Studijní fond senátora Ivo Valenty,“ napsal František Čuba. Studijní fond senátora Ivo Valenty pomáhá studentům středních, vyšších a vysokých škol, kteří mají trvalé bydliště na Slovácku nebo ve Zlínském kraji financovat jejich studijní pobyty v zahraničí. Fond spravuje Nadace SYNOT, do které posílá svůj příjem ze Senátu a za funkci zastupitele Zlínského kraje také Ivo Valenta. Nyní se k nim přidají i odměny senátora Františka Čuby.
 
Do Senátu se chce František Čuba v každém  případě vrátit hned, jak mu to dovolí jeho zdraví po náročné operaci. Jeho mandát za Zlínský kraj mu vyprší až v roce 2020.   
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šíříte hoaxy!“ slyšel Klaus ml. Pak přišlo klepání na čelo. Hezká věc o Gretě? Mno...

22:14 „Šíříte hoaxy!“ slyšel Klaus ml. Pak přišlo klepání na čelo. Hezká věc o Gretě? Mno...

Předseda hnutí Trikolóra a poslanec Václav Klaus mladší byl hostem v pořadu StandaShow youtubera Sta…