Senátor Ivo Valenta daroval ODS dva miliony korun

11.08.2015 14:02

Majitel skupiny SYNOT a slovácký senátor Ivo Valenta v letošním roce poskytl dar Občanské demokratické straně ve výši dvou milionů korun. Částka ODS dorazila na její transparentní účet.

Senátor Ivo Valenta daroval ODS dva miliony korun
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta

Podle vyjádření Iva Valenty pro ParlamentníListy.cz jde o přirozenou věc, chce totiž podpořit strany, k nimž má dlouhodobě ideově blízko. „Podpora ODS je pro mne naprosto přirozenou záležitostí. Tuto stranu historicky podporoval i můj otec a já jsem na jeho odkaz již před lety navázal,“ uvedl senátor.

„Nejedná se navíc o jedinou stranu, ke které mám názorově velmi blízko. Podporuji také Stranu soukromníků České republiky. Jsem totiž přesvědčen o tom, že je v dnešní době nutné pomáhat k prosazování myšlenek vedoucích k ochraně svobody každého aktivního jedince, bojovat proti nesmyslné regulokracii a chránit veřejnost před politikou agrolevicové vlády,“ sdělil dále Ivo Valenta redakci.

Obě zmíněné strany podle Valenty tyto hodnoty zastávají. „Současně jsem připraven podporovat i další politická uskupení, která prosazují obdobné myšlenky,“ doplnil senátor.

Jak ODS, tak i Strana soukromníků ČR, za niž současný senátor úspěšně kandidoval, aktuálně bojují především proti přijetí zákona o elektronické evidenci tržeb. Ta by podle nich vedla k likvidaci živnostníků a totálnímu sledování normálních a poctivě podnikajících jednotlivců.

Soukromníci rovněž vystupují proti navrhovanému zákazu kouření v restauracích a dalším restriktivním opatřením, které vláda vůči živnostníkům a drobným podnikatelům připravuje.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

7:51 Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

Jméno ekonomky Hany Lipovské jako nominantky vzbudilo z nějakého důvodu velký, a nikoliv pozitivní o…