Senátor Valenta se tvrdě pustil do Babiše: Totalitním způsobem usurpuje moc a kdokoliv se mu postaví, je ihned označen za zloděje

24.01.2016 21:45

Senátor Ivo Valenta přirovnal současnou vládní garnituru k ostříleným totalitním diktátorům, protože prý vytváří atmosféru strachu, rebely označuje za grázly a poslušným ovcím rozdává několik drobků. "Přesně tak se chovají nejen pasáčci ovcí, ale především ostřílení totalitní diktátoři a i vládní garnitura, která podlehla vlastní demagogii mistrnou manipulací veřejného mínění," napsal slovácký senátor.

Senátor Valenta se tvrdě pustil do Babiše: Totalitním způsobem usurpuje moc a kdokoliv se mu postaví, je ihned označen za zloděje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

"Co naplat, má k tomu vytvořeny ty nejlepší předpoklady," podotýká senátor s tím, že se stal ministr financí Andrej Babiš díky koblihám a slovům o tunelářích miláčkem národa, a to prý i přesto, že neustále mění své názory. "Aby si svoji moc udržel, zajistil si nejen vliv v klíčových médiích, ale také postupně začal likvidovat všechny, kdo by jej v mocenských plánech mohl ohrozit," dodal a poznamenal, že do kouta zahnal i celou ČSSD, která prý sice realizuje výstavbu socialismu, ale jen za cenu zavádění tzv. agro-totality.

Podle něj tak vláda bude čím dál razantněji dusit živnostníky, kteří jsou neposlušnými voliči a i možným ohrožením právě pro Babiše, který navíc podle vlivného senátora nesnese, když jej někdo kritizuje. "Totalitním způsobem usurpuje moc a kdokoliv se mu postaví, je ihned označen za zloděje, podvodníka a tuneláře," zlobí se ve svém příspěvku Valenta, který se cítí v tomto ohledu jako Babišův oblíbenec. "Možná jsem snadnější terč, ale zároveň o to pevnější a svobodnější ve svých názorech," vzkazuje podnikatel Babišovi s tím, že se jako kluk vychovaný na Valašsku nikdy nepřikrčil před žádnou fackou

Kolik asi tak dávají Babišovy firmy na sport, když se chlubí jeho dotací

"A to, že takových facek bude nejen vůči mé osobě, ale také vůči dalším soukromníkům a svobodným, čím dál víc," varuje dále před ministrem financí senátor, který počítá s tím, že novináři pak budou moci posměšně psát o souboji mezi ním a Babišem. "Babiš se zřejmě rozhodl, že vždy, když mu šlápnu na kuří oko, agresivně po mně vystartuje," přemýšlí dále Valenta, který se nedávno vyslovil v tom smyslu, že vládní daňová politika připravila prvoligový sport o generálního partnera. Proto podle něj nyní Babiš mluví o vyděračských smlouvách, hazardu, arbitrážích a o Monaku.

"Dávno jsem novinářům říkal, že všechny naše sponzorské a marketingové smlouvy po celém světě umožňují v případě dramatického zhoršení legislativních podmínek odstoupit od spolupráce," hají se šéf Synotu tím, že když někdo dvojnásobně navýší daňové odvody, tak není možné čekat, že zbudou finance na podporu sportu.

  • Celý text senátora Ivo Valenty si můžete přečíst ZDE

"Pokud žádá zveřejnění reklamní smlouvy mezi naší kyperskou společností a Fotbalovou asociací, měly by nejdříve jeho firmy zveřejnit své dotační nebo akviziční smlouvy," obrací se senátor na ministra financí a prosí ho, aby si nejdříve on sám zametl před vlastním prahem. "Možná bychom se teprve pak dozvěděli, jak mohou vypadat skutečně vyděračské smlouvy," přemýšlí Valenta, kterého podle jeho vlastních slov šokuje, jak si prý šéf hnutí ANO usurpuje zásluhy na finančních prostředcích, které stát poskytuje fotbalu. "Připomněl bych mu, že to nejsou jeho peníze, ale peníze daňových poplatníků," píše v závěru se zvědavostí, kolik že Babišovy firmy dávají na sport.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…