Senátor Veleba: Zemanovi se smáli, když řekl, že je Islámský stát rakovina. Teď je vidět, kdo měl pravdu

29.06.2015 22:32

Senátor Jan Veleba znovu důrazně hájí prezidenta Miloše Zemana. Právě prezident mnohem dříve než jiní lidé tvrdil, že Islámský stát představuje hrozivou rakovinu, zatímco situace na Ukrajině připomíná chřipku. Za tato slova si vysloužil kritiku i od ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). A dnes se podle Veleby ukazuje, kdo měl pravdu.

Senátor Veleba: Zemanovi se smáli, když řekl, že je Islámský stát rakovina. Teď je vidět, kdo měl pravdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPO Jan Veleba
reklama

„Miloš Zeman je vynikající prognostik, což mu nemohou odepřít ani jeho kritici. O hrozbě islámského terorismu hovořil, jak už jsem zmínil v úvodu, jako jeden z mála už dávno, za což sklidil opakovanou kritiku z diplomatických kruhů. Naposledy i ve zprávě USA o porušování lidských práv ve světe, kde byly zmiňovány prezidentovy výroky. To je ve světle událostí posledních dnů naprosto absurdní,“ konstatoval senátor.

Ačkoli je Česko mírumilovnou zemí, podle senátora nastal čas tvrdě vystoupit proti této teroristické zrůdnosti zvané Islámský stát. Už dost bylo jednání. Pokud budeme i nadále jen sedět u stolu a debatovat, může se stát, že na starém kontinentě přistane víc a víc bojovníků Islámského státu, který plánuje rozvrat Evropy. Člen horní komory parlamentu zmiňuje, že k nám míří především silní mladí muži. I na 11. září 2001 se teroristé připravovali, když na Západě trénovali let, ale už ne přistání.

Podle senátora bude také zajímavé zjišťovat, kdo radikály vyzbrojil a proč je nedokázala porazit irácká armáda výcviku Američanů navzdory. Dnes se prý nacházíme v podobné situaci, jako byla Evropa při nástupu Adolfa Hitlera k moci.

Celé vyjádření senátora najdete zde

„A jestli si zastánci multikulturní Evropy, například Tomáš Halík, myslí, že mezi vyznavače islámu a islámský terorismus nelze dát rovnítko, tak jim odpovím, že zatím ano, zatím mají pravdu. Ale jenom do té doby, než se infiltrují po území Evropy a než pak nějaký islámský vůdce zavelí,“ pokračuje člen horní komory. Měli bychom proto zapomenout na tahanice s Ruskem a věnovat se hrozivému nebezpečí pro civilizaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

8:06 Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

Hospodaření ČT má stále své mouchy. Například že se neřídí zjištěními Nory Fridrichové a 168 hodin. …