Kdo je nechytřejší na světě, ptal se např. čtenář vystupující pod jménem Horac Wichser. "Asi Obama," odvětil senátor.
Došlo však také na výměnu názorů se čtenářem Pavlem Dvořáčkem, který Velebovi připomíná, že Polsko a pobaltské státy na svém území americký konvoj vítají, protože vědí, kam chtějí patřit a patří. Veleba toto právo nikterak nezpochybňoval, jen konstatoval, že po rozpadu Varšavské smlouvy došlo k dohodě o rozšiřování NATO a tuto dohodu Západ porušil, když se stále víc blížil k ruským hranicím. A pokud respektujeme právo Polska na samostatné rozhodnutí, měli bychom stejně tak respektovat i rozhodnutí obyvatel Krymu.
V roce 1968 pro nás Američané nehnuli ani prstem
Veleba se vyjádřil i k okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Dnes se mluví jen o Rusku, protože se to mnohým "hodí do krámu". To, že u nás byli i Lotyši, Estonci, ale také Poláci nebo Bulhaři - o tom se ale podle senátora účelově mlčí. U toho to navíc nekončí. "Dnešní naši západní spojenci včetně USA tehdy pro nás neudělali vůbec nic a koukali na to," upozornil předseda SPO, čímž si vysloužil další tvrdá slova od pana Dvořáčka.
"Napsat, že pro nás USA v srpnu 1968 nic neudělaly, to je vrchol demagogie. Byli jsme protivníky, my členy Varšavské smlouvy, vládli u nás komunisté. To měly Spojené státy kvůli státu, který v té době nebyl rozhodně jejich spojencem, zahájit třetí světovou válku?" položil otázku pan Dvořáček.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp