Senátoři odmítnou povolit, aby do školek mohly chodit už dvouleté děti

20.04.2016 6:17

Senát dnes bude rozhodovat o úpravách školského zákona, který má mimo jiné zavést povinnou maturitu z matematiky a sjednotit přijímací zkoušky na střední školy. Senátoři se ale podle doporučení svých výborů soustředí spíše na změny týkající se předškolních dětí. Odmítnou například, aby nárok na místa v mateřské škole měly už dvouleté děti.

Senátoři odmítnou povolit, aby do školek mohly chodit už dvouleté děti
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Senátní školský výbor navíc podpořil návrh na roční odklad spuštění nových pravidel pro inkluzi ve školách, tedy od 1. září 2017. Senátní ústavně-právní výbor se postavil proti tomu, aby mohli být doma vzděláváni i starší žáci základních škol, nejen mladší. Výbor pro veřejnou správu zase odmítl zavedení povinnosti dětí absolvovat poslední ročník mateřské školy.

Výbory se shodly také na tom, že je třeba usnadnit zábor půdy pro individuální stavbu rodinných domů i veřejně prospěšných staveb. V jejich případě chtějí senátoři snížit poplatky za vynětí půdy ze zemědělského půdního fondu.

Hladké by naopak mělo být schvalování novely trestního řádu, podle níž bude nutné trest obecně prospěšných prací vykonat do roka místo nynějších dvou let. K přijetí míří také novela, která má za cíl zlepšit informovanost firem o jejich akcionářích, nebo vznik nové Agentury pro podnikání a inovace, která má vzniknout rozdělením vládní agentury pro podporu investic CzechInvest.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…