Senátoři se pochlubili majetkem. Mají drahá auta a miliony v dluzích

30.06.2013 7:30 | Zprávy

V minulém roce senátor Tomio Okamura investoval značné množství peněz do nemovitostí a vozidel. Jeho kolegové se většinou drželi zpátky a spláceli hypotéky a jiné úvěry. O majetkových přiznáních členů horní komory Parlamentu napsal server Týden.cz.

Senátoři se pochlubili majetkem. Mají drahá auta a miliony v dluzích
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu složilo slib 27 nových senátorů. Mezi novými například Tomio Okamura a Libor Michálek, staronovými Jaroslav kubera nebo Jiří Čunek

Okamura nastoupil do Senátu v loňském roce na podzim. Podle přiznání si koupil byt za 9,2 milionu korun a automobil za 4,2 milionu.

Nová auta a byty za miliony korun

Senátorka za ODS Veronika Vrecionová nově spoluvlastní se svým manželem půl parcely ve Strážném za 1,15 milionu korun. Pozemek je veden jako trvalý travní porost. Dále má auto za 930 tisíc korun a motocykl za 390 tisíc korun.

Zdeněk Schwarz (ODS) také získal pozemek za 1,15 milionu. Josef Regec z ČSSD si pořídil automobil za 900 tisíc korun a jeho kolega Jiří Bis zaplatil za nový vůz 654 tisíc korun. Více jak půl milionu dala za vozidlo Božena Sekaninová (ČSSD), Petr Šilař (KDU-ČSL) koupil automobil za 350 tisíc korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

16:15 Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

Novináře, kteří se navenek prezentují coby nezávislí, platili nejen Američané. Investigativní organi…