Senilní chudák Klaus, říká Kubek. Pomsta. A připomínka migrace do Evropy

13.02.2021 16:57

Děje se toho mnoho. Bývalý prezident Václav Klaus burcuje, abychom pro covid nezapomínali na masovou migraci a doporučuje zásadní knihu, kterou by si měl každý přečíst. Z druhé strany barikády na něj ale opět pokřikuje lékař a „papaláš“ Milan Kubek. Klaus je podle něj jen chudák, který se snaží zaujmout. Jak toto dopadne?

Senilní chudák Klaus, říká Kubek. Pomsta. A připomínka migrace do Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

84%
9%
hlasovalo: 25328 lidí

Bývalý prezident Václav Klaus napsal obsáhlý článek do Lidovek. Upozorňuje, že občané České republiky by podle něj neměli kvůli covidu a obecněji kovidismu zapomínat na hrozbu masové migrace, která sžírá současný západní svět. V souvislosti s tímto tématem zmiňuje Klaus známého francouzského spisovatele Renauda Camuse a jeho knihu, sbírku projevů a esejů, do češtiny přeloženou jako Velká výměna.

Francouzský spisovatel označuje masovou migraci do Francie prostým a jasným termínem „výměna národa“. „Camus se přihlašuje ke známému výroku de Gaulla, že ‚Francie je otevřená všem rasám… avšak za podmínky, že zůstanou malou menšinou‘ (str. 86). Zásadně odmítá dnes prosazovanou módní tezi, že ‚Francie byla vždy přistěhovaleckou zemí‘,“ uvádí Klaus.

Prezident Klaus dále píše: „Mělo by být dovysvětleno, že Camus nevidí – na rozdíl od mnoha jiných autorů a ve shodě se mnou – základní problém v islámu, ale v tom, že se do existujících evropských národů nepřijímají jen jednotlivci, ale celé národy.“

Camusův počin Klaus považuje za velice významný: „Kniha je to však úžasná, nesmírně obohacující, otevírající myšlení. Je to gejzír myšlenek, některé z nich jsem radši ani nenakousl. Je to v každém případě pohled člověka, kterého probíhající Velká výměna a odkulturnění (a spousta dalších zmíněných věcí) strašně trápí a je ochoten proti nim bojovat.“

Výstupy bývalého prezidenta v médiích, ať už se týkají covidu nebo něčeho jiného, často rozbouří ve společnosti živou debatu, pozitivní i negativní ohlasy. Velký Klausovým kritikem je třeba prezident České lékařské komory a bývalý blízký spolupracovník korupčníka Davida Ratha Milan Kubek. Toho Klaus před časem, v souvislosti s covid hysterií neváhal označit za „papaláše“ a dodal: „Ztracení lidé jako šéf lékařské komory Kubek, kterého nikdy nikdo nebral vážně, najednou vycítili šanci být čtyřikrát denně v televizi. On musí chtít, aby bylo co nejvíce mrtvých, musí chtít, abychom vypadali jako strašidlo celé Evropy.“ 

Kubek něco takového zřejmě nevydýchal a v rozhovoru pro CNN Prima NEWS o Klausovi utrousil: „Já pana Klause lituji. Je to v podstatě chudák, který se nemůže smířit s tím, že už není důležitou osobou. Snaží se zaujmout stále zoufalejšími a zoufalejšími výroky,“ řekl o exprezidentovi.

Tedy zatímco prezident Klaus ukončení nouzového stavu vítá, Kubek stojí na druhé straně barikády. Dlouhodobě vyzývá Čechy k dodržování opatření, a to i nyní, kdy to vypadá, že nouzový stav v neděli skončí. „Virus je mezi námi, zabíjí a každý týden teď umře přibližně tisíc lidí na covid. Politické hrátky na tom nic nemění,“ postrašil opět občany Kubek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…