Ser* na vás a vaše lekce z politické korektnosti, vypráskala Brigitte Bardot protirasistické aktivisty. U Klause se tleská

2.8.2020 9:10 dop.

Pětaosmdesátiletá francouzská filmová herečka Brigitte Bardotová na svůj twitter umístila otevřený dopis, v němž se staví na stranu francouzské policie a ostře se opírá do politiků. Její odvážný krok oceňuje poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra).

Ser* na vás a vaše lekce z politické korektnosti, vypráskala Brigitte Bardot protirasistické aktivisty. U Klause se tleská
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková

Otevřený dopis světoznámé herečky je reakcí na smrt šestadvacetileté policistky v departementu Lot-et-Garonne, kterou zabil mladý recidivista, když unikal silniční kontrole. „Ať žijí ti, kteří nás odvážně chrání, představují právo a ve dne v noci se nás snaží ochránit od útočící spodiny,“ napsala Bardotová na adresu francouzské policie, která je obviňována z projevů rasismu.

Francouzské policii vyjádřila obdiv za její odvahu a statečnost s tím, že má pochopení pro její protesty proti „ubohému ministrovi vnitra Castanerovi, kterého podporuje poslušný Macron“.

„Jsem Francouzka a představovala jsem symbol republiky Marianne, znají mě na celém světě a seru na vás a na vaše lekce z politické korektnosti, vy vymiškovaní hlupáci,“ vzkazuje Bardotová aktivistům, kteří vystupují jako bojovníci proti rasismu. 

Závěrem vyjádřila přesvědčení, že by Francii pomohla železná pěst či autoritářská vláda, jež by v zemi opět nastolila pořádek. Již dříve na adresu francouzské vlády také uvedla, že je složena z „poslušných zbabělců a bezkulčáků“.

Postoj Bardotové reflektovala poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, která její slova kvituje.

„Když někdo dělá ‚cavyky‘ či se chová k ostatním povýšeně, říká se u nás: Nebuď (nehrej) Bardotka! Ale opak je pravdou.“

„Bardotka“ má podle ní i v 85 letech víc opravdovosti, přímosti a kuráže, než lidé o dvě až tři generace mladší. „Nebojí se říkat své názory a stát si za svým. Přitom by si mohla užívat zaslouženého hereckého důchodu a na ostatní se tzv. vykašlat,“ píše na facebooku.

Brigitte Bardotovou v její odvaze sdílet svůj kritický názor plně podporuje: „U mě je to nádherná žena s velkým ‚Ž‘. Na rozdíl od všech těch zoufalých bojovnic za feminismus, gender, přechylování, kvóty a podobné nesmysly. Až se zase budou ti ‚pokrokoví mladí a neklidní‘ pošklebovat nad seniory, měli by si vzpomenout na úžasnou a moudrou Brigitte Bardot,“ dodává Majerová Zahradníková závěrem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Chcete být prezidentem

Zajímalo by mě, jak hodnotíte stávající vládu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle VIDEO si ODS platí, abyste ho viděli. „Hodnoty, pomoc Ukrajině, mezinárodní uznání…“

19:25 Tohle VIDEO si ODS platí, abyste ho viděli. „Hodnoty, pomoc Ukrajině, mezinárodní uznání…“

Premiér Petr Fiala (ODS) ve svém sponzorovaném příspěvku na sociální síti chválí občany, jakým způso…