Server: Ministři Pecina a Kohout společně podnikali. Nepovedlo se to

30.07.2013 14:01

Ministři Pecina a Kohout se ve Fischerově vládě spřátelili tak, že se rozhodli společně podnikat. Server iHNed.cz píše, že proto koupili od Pecinova otce firmu Permit. Jejich podnikání ale skončilo neúspěchem. Oba ministři ani nemají čas podnikat a firma nevydělala ani korunu.

Server: Ministři Pecina a Kohout společně podnikali. Nepovedlo se to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Pecina

Firma prý za celou dobu nevydělala ani korunu a nyní ji převedli na otce Martina Peciny. Server iHNed.cz popisuje dlouhou historii firmy. Ta začíná v roce 1994, kdy Martin Pecina spolu s bratrem a rodiči začali podnikat a založili firmu Permit. Ta se prý specializovala na vedení účetnictví a koupi zboží za účelem jeho dalšího prodeje. Podle informací serveru však nikdy nevydělávala, obrat tehdy měla prý v řádů tisíců. "Že by firma generovala zisk, ze kterého by se dalo uživit, to ne. Reálně ta firma nikdy nefungovala, nevyvíjela nějakou systematickou činnost," říká Pecina.

Současný ministr už v roce 2003 působil jako náměstek ministra průmyslu a podíl ve firmě proto prodal svému otci. Pecina pak působil na různých místech a firma prý opět nevyvíjela žádnou systematickou činnost.

Pak přišlo Pecinovo angažmá v úřednické vládě Jana Fischera. Tam se seznámil s Janem Kohoutem, který byl ministrem zahraničí a iHNed.cz uvádí, že právě zde se spolu domluvili na společném podnikání. "Když skončila úřednická vláda, nikdo nevěděl, co bude dělat. Tak jsme měli v plánu s panem Kohoutem rozjet podnikání v regionu. Odkoupili jsme proto od otce tuto prázdnou schránku," říká Pecina. "Měli jsme zájem společně podnikat," potvrzuje i Kohout.

Ostatní nabídky byly lákavější

Jenže podle slov Martina Peciny na podnikání nedošlo, protože on nastoupil na významnou funkci do Vítkovic a Jan Kohout prý den předtím, než se stal společníkem ve firmě Permit, získal místo v dozorčí radě ČEZ. "Na realizaci společných plánů a nápadů nezbyl čas," potvrdil iHNed.cz Kohout s tím, že do firmy se již vrátit nechce.

Sám Pecina prý nyní otázku podnikání neřeší. A je pravděpodobné, že po ukončení činnosti Rusnokovy vlády půjde opět do Vítkovic. Protože tam s ním počítají. "Předpokládáme, že by se pan Pecina vrátil a určitě by to bylo do vrcholové pozice, více neumím předvídat," řekla koncem června mluvčí vítkovického konglomerátu Eva Kijonková serveru iHNed.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já už jsem vám jednou řekl... Moderátor ČRo tlačil na Fialu kvůli pandemickému zákonu. Ten se nakonec neudržel

19:07 Já už jsem vám jednou řekl... Moderátor ČRo tlačil na Fialu kvůli pandemickému zákonu. Ten se nakonec neudržel

Premiér Petr Fiala z ODS byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu, kde se věnoval vývoji epidemie. Věří…