Server: Uprchlíci nám pomáhají. Vážně, to není vtip. Přečtěte si, jak

23.12.2016 8:06 odp.

Uprchlíci pomáhají Čechům, Moravanům a Slezanům. Nevěříte? Tak se podle serveru Faktor S Týdne.cz máte zeptat našich zemědělců. Právě těm prý uprchlíci pomáhají, protože mají zájem o české maso. Nejen pro uprchlíky nakupují především hovězí maso Turci a neváhají přitom pořádně provětrat peněženky.

Server: Uprchlíci nám pomáhají. Vážně, to není vtip. Přečtěte si, jak
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Turecká vlajka, graffiti.

„Zatímco ceny mléka padají dolů a čeští zemědělci na něm těžce prodělávají, chov skotu na maso se začíná v Česku bohatě vyplácet. O naše hovězí mají totiž enormní zájem Turci. Jedním z důvodů je uprchlická krize a miliony lidí v tamních utečeneckých táborech. Jde převážně o muslimy, kteří odmítají vepřové. Jen za první tři čtvrtletí letošního roku se z Česka do Turecka vyvezlo podle statistiky ministerstva zemědělství takřka 23 tisíc živých krav a býků, za které tamní odběratelé zaplatili přes 700 milionů korun. To je, vyčísleno v korunách, zhruba pětina vývozu ‚živého‘ hovězího masa z Česka,“ píše server.

Celý článek naleznete zde

Turecká strana prý neváhá sáhnout i hluboko do kapsy a nakupuje v Česku ve velkém, což je pro české zemědělce určitě dobrá zpráva. V roce 2015 se za kilogram masa živé váhy platilo asi 57 korun. Turci jsou však ochotni zaplatit i přes 94 korun, což si jiní zájemci dovolit nemohou. Nemusí to ale trvat věčně. Země půlměsíce nakupuje skot na chov, možná plánuje stát se plně soběstačnou zemí, pokud jde o hovězí maso, kterým by Turecko mohlo zásobovat i okolní státy. Turci nakupují nejen v Česku, ale také v Německu a v Rakousku.

Čeští zemědělci se navíc nebojí toho, že by se mohli dostat do problémů, pokud by ochabl zájem Turků o naše hovězí maso. Pokud nebudou mít zájem Turci, najdou se prý jiní zájemci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povídání s Nohavicou: Energie a lži Petra Fialy. V Ostravě došlo k setkání

14:40 Povídání s Nohavicou: Energie a lži Petra Fialy. V Ostravě došlo k setkání

Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu a kandidátka na prezidentku Alena Vitásková se rozhodla…