Server hledal zemi, která by si zamilovala Donalda Trumpa. Jsme na prvním místě

09.09.2017 21:01

Server Politico.eu se zamyslel nad tím, ve které zemi by mohl být zvolen prezidentem 45. pán Bílého domu Donald Trump. Největší šance na zvolení by prý Trump měl v České republice. Server také vysvětluje, jak k tomu dospěl.

Server hledal zemi, která by si zamilovala Donalda Trumpa. Jsme na prvním místě
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump
reklama

Trump prý není nijak zvlášť populárním politikem. Podle průzkumu Pew Research Center má jen 22 procent lidí v Evropě za to, že Trump jako prezident dělá správné věci. Toto nevysoké číslo zahrnuje i Rusko, které bylo donedávna „Trumpofilní“, jak to nazval server Politico. Bez Ruska by toto číslo bylo ještě mnohem nižší.

Ačkoli to o Trumpovi říká hodně, nevypovídá to o něm celý příběh. I v Evropě existují země, kde je 45. prezident USA relativně populární. Vůbec největší šance na zvolení by prý měl v České republice. Právě v naší zemi totiž silně rezonuje touha po změně na politické scéně, která Trumpovi pomohla k moci i ve Washingtonu. Svou roli sehrává i touha po silném vůdci, která v Česku také není právě na nejnižší úrovni. Podle serveru Politico bychom neměli zapomínat ani na nedůvěru k tradičním médiím. Ta je v České republice také relativně vysoká. Další silnou kartou, se kterou hrál Trump v předvolebním boji, bylo odbyrokratizování země – snížení počtu zákonů a dalších nařízení v zemi. A také tady je prý hlad Čechů, Moravanů a Slezanů podobný, jako byl hlad Američanů.

Celý článek v angličtině naleznete zde

V České republice jsou voliči zklamaní z počínání tradičních stran, kterými jsou ODS a ČSSD. Právě kvůli tomuto rozčarování by Trump v Česku mohl uspět. „A on tu navíc někdo takový už je – Andrej Babiš, který pravděpodobně bude v říjnových volbách zvolen premiérem.“

„Babiš je miliardář – obchodník bez předchozí politické zkušenosti, který před voliči vystupuje jako politický outsider. Je znám tím, že pronáší politicky nekorektní komentáře, mnohé o migrantech přicházejících do země. Nemluví sice o stavbě zdi, ale mluví v podstatě o pevnosti, jejímž úkolem je udržet uprchlíky mimo ni,“ píše server.

To ale není jediná Babišova podobnost s Trumpem. Šéf hnutí ANO se prý také zasazuje o zvýšení výdajů na obranu, ale když byl českým ministrem financí, hodně se bránil zvyšovat výdaje na zdravotnictví. Američané by v tom Trumpa jistě poznali.    

Babiš navíc ukázal, že má podobně jako Trump podobně velké sebevědomí. Když byl tázán na to, v čem si je s Trumpem podobný a v čem se od sebe oba pánové naopak liší, podotkl, že Trump několikrát zkrachoval. „Já ne,“ zdůraznil.

V žebříčku, kde na prvním místě najdeme Česko, na druhém místě dlí Itálie, třetí je Rusko a čtvrté Turecko. Až na pátém místě najdeme Maďarsko, na šestém místě Ázerbájdžán, na sedmém Polsko a na osmém Bulharsko. Devátá příčka náleží Maltě a o desáté místo se dělí Francie s Velkou Británií.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Flegr: Krematoria to utáhnou, mrtvé zpopelníme. Bude hůř, pozor na Vánoce. Nikdo z odborníků se mi neomluvil

11:05 Flegr: Krematoria to utáhnou, mrtvé zpopelníme. Bude hůř, pozor na Vánoce. Nikdo z odborníků se mi neomluvil

Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr přichází s další silnou predikcí týkající se epidemiolo…