Server spekuluje: O tyhle fleky může jít Nečasovým rebelům...

05.09.2012 9:11 | Zprávy

Ministr financí Miroslav Kalousek naznačil, že rebelům uvnitř ODS, kteří nechtějí podpořit vládní návrh daňového balíčku, vůbec nejde o daně. Podle některých spekulací jeho slova nemusí být až tak daleko od pravdy.

Server spekuluje: O tyhle fleky může jít Nečasovým rebelům...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za ODS Petr Tluchoř v debatě se svým kolegou Markem Bendou

Podle spekulací serveru Česká pozice může bitva o DPH skutečně být pouze záminkou, zatímco skutečné zájmy jsou jinde. Petr Tluchoř již před dvěma týdny naznačil, že by se mělo změnit vedení ODS. Vedle Václava Klause, jehož angažmá je nejspíš nereálné, se vzápětí objevila i další jména, která by případně mohla Petra Nečase vystřídat. Například ministr průmyslu Martin Kuba, který se však v současném štěpení postavil za Nečase.

Před volebním kongresem ODS se však nepochybně rozjel kolotoč handlů a vyjednávání. Důležitou roli hrají podle České pozice zejména takzvané „pražské okolnosti“. Zde se hraje o podporu premiéra v klíčové organizaci hlavního města. Pražští poslanci za svou podporu požadují místopředsednické křeslo pro svého představitele Borise Šťastného. Stejnou ambici přitom má jejich pražský soupeř, primátor a Nečasův spojenec Bohuslav Svoboda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Situace vybuchla. Zákazníci O2 si jdou pro své peníze

18:30 Situace vybuchla. Zákazníci O2 si jdou pro své peníze

Neuběhl ani měsíc a operátor O2 opět svým zákazníkům připravil nemilé překvapení. Kdo dnes potřebova…