Sesazený Svoboda: Stojí za tím Kalousek. Jsem si téměř jistý

25.05.2013 7:52

Odvolaný primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) nebere událostí posledních dní nijak úkorně osobně. Jestli mu však něco vadí, tak že pokud se musejí zdůvodňovat nějaké činy, začne se říkat lži a intenzivně pomlouvat. O ztrátě křesla pražského primátora hovoří Svoboda jako o zradě, za kterou vidí ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09).

Sesazený Svoboda: Stojí za tím Kalousek. Jsem si téměř jistý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

Motivy sesazení vidí Svoboda hned dva. Ten důležitější je prý to, že topka začala v Praze ztrácet. Svoboda míní, že ODS podle posledních průzkumů jde nahoru, TOP 09 zase dolů. „Když bude ztrácet v hlavním městě, má v tu chvíli obrovský problém celorepublikově,“ míní exprimátor v rozhovoru pro Lidové noviny. Druhý motivem je to, že topka na radnici nic neudělala, kdy její údajné výkony spíše zakládaly na problémy.

„Oni zrušili koalici z příkazu celorepublikového vedení rozštěpit tu ODS a stát se v Praze lídrem na pravici,“ říká pro Lidové noviny Svoboda s tím, že iniciátorem akce byl ministr financí Miroslav Kalousek. Ten po událostech ve vedení metropole prohlásil, je vývoj chápe, protože primátor neplní sliby o vytváření průhledného magistrátu. „On (Kalousek, pozn. red.) jednak mluví o oblasti, o které nic neví, jednak je to nepravda,“ dodává Svoboda a upozorňuje na rozklikávací rozpočet města.

Rozložení ODS

Indicie, že za jeho pádem stál Kalousek, jsou podle něj velice silné. V posledních týdnech totiž bylo vedení pražské TOP 09 na poradě u ministra hned dvakrát týdně. Především předseda klubu topky Tomáš Hudeček, upozorňuje Svoboda. „O Kalouskově angažmá mám pravděpodobnost hraničící s jistotou,“ tvrdí.

Za čtvrtečním odvoláním tajným hlasováním stojí podle Svobody pokus rozložit ODS zevnitř. Když se totiž hlasuje tajně, každý se může anonymně rozhodnout, hlasování je tedy svobodné. Nicméně hrozí, že může každý jedinec porušit jakoukoliv dohodu. „V tomto případě aby mohla topka říkat, ale to i vaši lidé byli pro vaše odvolání. Proto jsme se toho hlasování vůbec neúčastnili, což tuším hodně rozzlobilo vedení TOP 09, poněvadž se jim nepodařilo rozložit nás zevnitř,“ dodává Svoboda.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

13:51 To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

Aktivisté z Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) už jsou zase na scéně. Tentokrát drží hlad…