Seškrtat dávky, vyhodit „falešné“ uprchlíky. Pravicové Švédsko radí Německu

28.08.2024 7:42 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Maria Malmer Stenergardová je od roku 2022 švédskou ministryní pro migraci. A daří se jí snižovat počty imigrantů přicházejících do země. Udělala totiž tři zásadní kroky. Němci po masakru v Solingenu přemýšlejí, zda se vydat švédskou cestou.

Seškrtat dávky, vyhodit „falešné“ uprchlíky. Pravicové Švédsko radí Německu
Foto: Vít Hassan
Popisek: V jihošvédském městě Malmö

Švédská pravicová vláda se ujala moci v roce 2022 a ministryně pro migraci Maria Malmer Stenergardová spustila zahraniční kampaň nabádající cizince, aby do Švédska opravdu nejezdili. Vláda ve Stockholmu má za to, že podobnou kampaň je třeba vést, protože Švédsko bylo donedávna vnímáno jako země, ke lze snadno získat povolení k trvalému pobytu a také sociální dávky.

Ale s novou pravicovou vládou se situace změnila. Švédové už toho totiž měli dost. Aby země mohla integrovat migranty, chce mít „velmi nízké počty žadatelů o azyl po mnoho let“. Za tímto účelem nová vláda krok za krokem mění migrační a azylový systém, napsal k tématu nejčtenější německý deník Bild.

Maria Malmer Stenergardová deníku poskytla rozhovor, v němž nastínila tři kroky, kterými se jí a vládě ve Stockholmu daří snižovat počty migrantů přicházejících do země.

Krok první: „Omezujeme výši sociálních dávek, které můžete pobírat. V současné době můžete získat stejnou částku jako za špatně placenou pozici na plný úvazek. To je absurdní situace, která ponouká nepracovat, ale žít z prostředků společnosti.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Finance

Co přesně se po praktické stránce změní, když projde návrh vlády a MF bude mít větší vliv na rozpočty nezávislých institucí? Já nevím, ale pokud jde o peníze, které těmto institucím dává stát, proč by na přidělování financí neměl mít vlil? Kdo by ho pak měl mít. Teda pokud jde o peníze státu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Všechno pozdě, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVonRupp , 28.08.2024 9:47:42
A bůhví, jak důsledně se to bude uplatňovat. I přes katastrofální stav je ve švédské politice ještě dost vítačů, jako Ylva Johansson

|  9 |  0

Další články z rubriky

Sokol z ODS: Putin stále věří, že válku vyhraje, ale reálně to tak nevypadá

22:32 Sokol z ODS: Putin stále věří, že válku vyhraje, ale reálně to tak nevypadá

Předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Petr Sokol (ODS) v Interview ČT24 reagoval na va…