Sestra Ani Geislerové o životě v rouškách. Lidem tečou nervy...

12.11.2020 19:20

Koronavirus zasáhl i do vztahů, říká herečka Ester Geislerová, sestra známé Ani Geislerové, v rozhovoru pro Reflex. „V mobilní komunikaci se odráží to, co momentálně žijeme. Omezení, hygienická opatření, testy... Holka je smutná, protože když má roušku, kluk neví, jak jí to sluší, anebo dva lidi, co se seznámili před vyhlášením nouzového stavu, a teď k sobě nemůžou,“ uvádí. A odsoudila mladíka, který se s dívkou rozešel kvůli její váze a napsal jí, že je tlustá.

Sestra Ani Geislerové o životě v rouškách. Lidem tečou nervy...
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herečka Ester Geislerová

Stejně jako její sestra Aňa je Ester Geislerová herečka, ale má na svém kontě také projekt Terapie sdílením, který začal tím, že herečce lidé zasílali tzv. rozchodové smsky. Z tohoto projektu internetová televize Mall TV vytvořila osmidílný seriál a sbírka zpráv byla publikována i knižně.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 13059 lidí

Ale projekt seriálem a knihami nekončí. Jak Geislerová uvádí v rozhovoru pro Reflex, SMS zprávy posílají lidé dál a podepisuje se na nich koronavirus. Herečka ukázala jednu nedávnou: „Asi pěknej kluk ve vlaku, a já do prčic, mám roušku, proč jsem se aspoň nenamalovala. A jede na houby, ty vole, já si ho chci vzít.“ Redaktor Reflexu upozornil, že to nevypadá jako rozchodová smska, ale Geislerová ozřejmila, že se projekt rozšířil a lidé už neposílají jen zprávy z rochodů. „Doba je taková, jaká je. Lidi se ani ve stavu nouze nepřestali seznamovat. Nebo alespoň potkávat,“ řekla.

Ale na podobu rozchodů má covid-19 velký vliv, uvedla. „V mobilní komunikaci se odráží to, co momentálně žijeme. Omezení, hygienecká opatření, testy... Holka je smutná, protože když má roušku, kluk neví, jak jí to sluší, anebo dva lidi, co se seznámili před vyhlášením nouzového stavu, a teď k sobě nemůžou. Začalo se používat slovo karande, rande v karanténě: Dvojice s laptopy si sedne ke stolu, donese si jídlo, pití a zapálí si svíčku,“ uvedla herečka.

Dále Geislerová upozornila, že vzrůstá počet případů domácího násilí. „Lidi nechodí do práce, mají na krku děti, mají strach z budoucnosti, tečou jim nervy a partner je hromosvod,“ popsala situaci v mnoha rodinách. Ale zároveň upozornila, že to, že se lidé doma více hádají, nemusí znamenat, že vztah nefunguje.

I SMS zprávy prý mohou být prostředkem týrání. „Někdy už je to na hraně. Psychického týrání určitě. Když třeba kluk holce napíše, že se s ní rozchází, protože je tlustá. S jednou takovou jsem byla krátce v kontaktu. Není nic podlejšího. Napsat osmnáctileté holce tohle, to je tak trapné a ubohé. Říká se tomu body shaming,“ dala příklad Geislerová.

S obětí tzv. body shamingu (tedy strefování se do fyzické podoby člověka) prý soucítila. „Bylo to její první zamilování a hned zklamání. Esemeska je tak rychlá, že tělo a mozek nemají šanci tu emoci zpracovat,“ míní herečka. Další problém rozchodu přes SMS zprávu je podle ní tzv. ghosting. „Druhá strana přestane reagovat a jednou provždy, bez komentáře, zmizí,“ vysvětlila podstatu anglického termínu a přidala slova párového terapeuta Jana Vojtka: „Pokud jste byli s někým nazí, měli byste najít odvahu i sílu se tváří v tvář rozejít.“ Navíc se prý nejedná jen o problém jedné generace. „Sledují nás lidé od patnácti do padesáti let,“ uvedla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

22:15 „Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

Herečka Tereza Ramba byla hostem v rozhovoru Prostoru X. Řeč byla o sexismu ve filmovém průmyslu, ma…