Severokorejský test vodíkové bomby prý přímo ohrožuje ruskou národní bezpečnost

06.01.2016 10:41 | Zprávy
autor: vam, čtk

Za přímé ohrožení ruské národní bezpečnosti označili dnes ruští poslanci severokorejský jaderný test, který Pchjongjang v noci na dnešek provedl jen několik set kilometrů od ruského území. Podle šéfa zahraničního výboru horní komory ruského parlamentu Konstantina Kosačova Rusko nemůže jaderné ambice vedení KLDR ignorovat.

Severokorejský test vodíkové bomby prý přímo ohrožuje ruskou národní bezpečnost
Foto: pixabay.com
Popisek: Test jaderné zbraně - ilustrační foto

„Jaderný program realizuje stát, který má s Ruskem společnou hranici. Z Pchjongjangu do Vladivostoku je to necelých 700 kilometrů. Jakékoli akce KLDR v tomto směru se přímo dotýkají národní bezpečnosti naší země,“ napsal senátor na Facebooku. „Je-li zpráva pravdivá, jde o další severokorejské porušení ducha mezinárodní smlouvy o všeobecném zákazu zkoušek jaderných zbraní,“ uvedl Kosačov.

USA mají unikátní příležitost osvědčit své vůdcovství

Ruský senátor zároveň využil této příležitosti ke kritice Spojených států, které smlouvu o zákazu jaderných testů podepsaly, ale neratifikovaly. „Bude zajímavé sledovat chování USA. Mají unikátní možnost osvědčit své vůdcovství. Začít by měly u sebe,“ poznamenal ruský politik.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

20:10 „Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

„Snaha dodatečně smiřovat, co je smířeno, se neodbytně vlamuje do otevřených dveří. Celá tato akce j…