Sex na Hradě. Chystá se likvidace ministra, existují další videa. Kauza Forejt nabrala brutální vývoj, zamotán i Daniel Herman

18.01.2017 11:33

Koncem roku narychlo opustil svůj post jeden z nejbližších lidí prezidenta Zemana, šéf hradního protokolu Jindřich Forejt. Na pozadí této rezignace se odehrál skandál jak z filmového thrilleru. Kde nechyběl sex, drogy a kompromitující video. Reportéři serveru Seznam.cz Sabina Slonková a Jiří Kubík se vydali pátrat, kam vedou stopy z Hradu.

Sex na Hradě. Chystá se likvidace ministra, existují další videa. Kauza Forejt nabrala brutální vývoj, zamotán i Daniel Herman
Foto: repro youtube.com / tan
Popisek: Sabina Slonková

Slonková si počkala, až bude prezident Miloš Zeman vystupovat z auta, a položila mu tuto otázku: „Necháte vyšetřit, kdo nechal připravit na pana Forejta tu past s tím videem?“ „Já nejsem příznivec konspiračních teorií,“ odpověděl Zeman.

Nyní nezaměstnaný Miroslav Remeň nabízel za peníze médiím kompromitující video na Jindřicha Forejta již v říjnu 2016. Po tři čtvrtě hodině neformálního rozhovoru tohoto muže se Sabinou Slonkovou přichází na místo Jiří Kubík s kameramanem. „Já toho autora videa znám de facto od září. On se na mě obrátil přes jednoho našeho společnýho známýho, který nás zkontaktoval. Přes jednoho prostředníka jsme kontaktovali lidi z politiky. Vím, že byl kontaktován pan Herman z ministerstva kultury. Koupila to 21. října Mafra. Následně se to prodalo televizi Barrandov.“

Kolik takových videí existuje na jiné lidi? „Nevím, jestli podobných tohoto rázu, tak to si o žádném jiném nejsem vědom. Jsou ještě videa na jiné lidi, politiky. Ale tam se vyloženě jedná o trestný čin. Tam o drogy nejde. Týká se to také sexuálních služeb,“ uvedl Remeň.

  • Celé video je ZDE

Anketa

Má Andrej Babiš vaši důvěru? (obnovené hlasování od 8.10.2017)

63%
37%
hlasovalo: 12579 lidí

Následně se Slonková svěřuje s tím, co jí Remeň řekl před tím, než na místo přišel Kubík s kameramanem: „On tvrdí, že kromě Forejta hodlají zničit dalšího politika. Tentokrát míří prý přímo do vlády. Tvrdí, že tím člověkem je (tady je záznam vypípnut), prostě ministr Sobotkovy vlády. Tvrdí, že jde zase o nahrávku a že ho mají nahraného v choulostivých situacích a hodlají to zveřejnit,“ uvedla Slonková.

O videu s Forejtem prý mluvili i s někým z Hradu, podotýká Kubík. „On ho tituluje jako tajemník ministra kultury Hermana, je to nějaký Černý. Toho že oni kontaktovali a on měl zjišťovat u politiků, jestli o tu nahrávku mají zájem,“ konstatovala Slonková.

Domluvit schůzku s referentem ministerstva kultury Martinem Černým bylo poměrně snadné. Z rozhovoru vyplynulo, že se setkal s panem Horáčkem, který mu to video nabízel s tím, že jako pracovník ministerstva kultury jej dostane k ministrovi. Sám ale tomu, že video existuje, nevěřil. Protože jej chtěl ze zvědavosti vidět, slíbil Horáčkovi, že video dostane dál. Od Horáčka také slyšel, že mají v záloze další podobná videa.

„Každopádně je velká náhoda, že v době, kdy se řeší spor mezi Hermanem a Forejtem ohledně Bradyho, tak zrovna kontaktujou chlapíka od Hermana,“ podotýká Slonková.

Připomíná dopis, který napsal Forejt, který jinak na volání či SMS zprávy nijak nereaguje. V tom dopise píše, že se stal obětí vydírání. „Již v polovině října jsem byl kontaktován neznámým člověkem s tím, že proti mně bude zahájena nemilosrdná kampaň, jejímž cílem bude profesní a osobní likvidace, pokud nezaplatím.“

Reportéři navštěvují dům, v němž má Jindřich Forejt byt. Nikdo ale neotvírá, a tak mu nechávají v poštovní schránce vzkaz. Na něj ale Forejt neodpovídá.

Reportéři se vydávají do jedné středočeské obce, kde podle jejich informací žije hlavní postava Forejtova případu, autor inkriminovaného videa Bohouš Horáček. Ten říká, že se s Forejtem scházel na Hradě i u něj doma. Video, které natočil, pak prodal Mafře proto, aby měl peníze. „A věděl jsem, že když to dostane Mafra a dostane se to k jednomu určitýmu člověkovi – Babišovi, tak to nikdy nepůjde ven. Jedinej, kdo tady sbíral kompra, byl Mrázek, toho zastřelili, pak Paroubek, pak ještě někdo a Babiš, estébák,“ říká Horáček.

Horáček zná Černého z ministerstva kultury. Je to kamarád Remeně, říká Horáček. Popřel, že by existovalo kompromitující video na člena vlády. „Forejt je taková krysa, udělal takovou sviňárnu, co jsem od něj nikdy nečekal. Vždycky říkal, že by to v životě neudělal. A mně to udělal,“ řekl Horáček.

  • Vše k vývoji kauzy kolem Jindřicha Forejta ZDE

Podle Slonkové řekl Horáček několik klíčových věcí. Že si nahrává, na co přijde, pro strýčka příhodu. A že mu nešlo o žádný dluh, ale o to, se pomstít Forejtovi. Nic dalšího v tom nepodnikal, to dělali už ti další dva. „Skutečně to potvrzuje to, že tam byl někdo, kdo se tvářil, že byl z Hradu. Přinesl v obálce 350 tisíc a když to viděl, tak utekl. Možná ten někdo chtěl vidět, jestli nahrávka skutečně existuje,“ říká Slonková.

„Pro mě hlavní věc je, že to někdo na Forejta narafičil a Forejt se chytl do své vlastní pasti. Někdo znal Forejtovo slabé místo, využil toho, podstrčil mu Bohouše Horáčka, který si všechno nahrává. A ti samí lidé tvrdí, že mají další nahrávku, která se týká člena vlády,“ uvedla Slonková a Kubík dodal, že zda je to pravda, se teprve uvidí.

Závěrem si kladou otázku, jak se homosexuální prostituti dostali do prostředí Pražského hradu a ministerstva kultury a jak policie a tajné služby vyšetřují citlivou kauzu v prostředí hlavy státu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kde jste na to vzal peníze?“ Šafrovi je horko. Chtěl vám do schránek naházet dva miliony kusů novin, nevyšlo to. Miliardář prý zabránil. Jenže teď je vše jinak

18:33 „Kde jste na to vzal peníze?“ Šafrovi je horko. Chtěl vám do schránek naházet dva miliony kusů novin, nevyšlo to. Miliardář prý zabránil. Jenže teď je vše jinak

Novinář a velký bojovník proti vládě Andreje Babiše Pavel Šafr chtěl před volbami rozeslat lidem mil…