Šichtařová: Já to říkala! Covid nezastavíte. Kazí nám to vláda

28. 10. 2020 10:05

Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že vládní opatření pro boj s koronavirem fungovat nebudou. Onemocnění covid-19 jsme dle ní nenechali na jaře projít populací. A proto si ho mnohem víc ,,užijeme" dnes.

Šichtařová: Já to říkala! Covid nezastavíte. Kazí nám to vláda
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová
reklama

Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) na jaře a v létě do světa hlásal, že Česko je nejlepší ve zvládání koronaviru, Šichtařová už na jaře tvrdila, že jsme první vlnu zvládli jen kvůli tvrdým protiepidemickým opatřením. Díky tomu jsme se také málo promořili. Historické zkušenosti s pandemií španělské chřipky, která proletěla světem před sto lety, ukázaly, že epidemie se vrací ve vlnách. Šichtařová prý na základě toho počítala s tím, že do Česka dorazí vlna druhá a dopadne na Česko tvrději než na země, které se na jaře promořily více.

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

62%
38%
hlasovalo: 28716 lidí

Jak se ukazuje, k promoření společnosti stejně dojde, jen v jiné vlně, takže vlastně bylo zbytečné chránit se jarním lockdownem. Lidé navíc vydrží jen určitou míru zákazů a příkazů, a už jim dochází trpělivost. Vláda hazarduje s důvěrou občanů. Tak to alespoň vidí Šichtařová.

Stejné je to, podle Šichtařové, s ekonomikou. Čas od času přijde ekonomická krize, řada firem zkrachuje, vznikne tu prostor pro firmy nové... a život jde dál. Vlády se často snaží krizi oddálit, ale podle Šichtařové nemohou uspět – a z onoho očistného hlediska je podle ní lepší, když krize projde společností dříve než později, aby se společnost mohla dříve začít stavět na nohy.

Šichtařová v této souvislosti kritizuje Evropskou unii, která podle ní přichází s ideologickými zelenými plány, jež situaci jen zhorší.

Je to vlastně úplně jednoduché. Nebereme si poučení z historie. Když se lidstvu tisíckrát nepodařilo očurat přírodní zákony, zkoušíme to po tisící prvé v domnění, že teď už víme, jak na to. Že jsme chytřejší než evoluce. Že umíme evoluci a svobodný trh popřít, zregulovat život, a tím ho zlepšit. Neumíme. Nikdy to nebudeme umět. Ani za dalších sto let ne. Vždycky znovu se spálíme,“ napsala Šichtařová na blogu iDNES.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

19:52 Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

Předseda SPD Tomio Okamura se rozlítil nad podle jeho slov další šíleností Bruselu. Evropská unie to…