Šikanovat nás nebudete, vzkázal v TV Evropské unii Nigel Farage a lidé tleskali. Konec Británie se prý opět přiblížil

8. 6. 2016 9:14

Redaktoři britského konzervativního deníku The Telegraph se shodují v názoru, že ve včerejší televizní debatě na ITV byl šéf euroskeptické UKIP Nigel Farage úspěšnější než premiér David Cameron. Zejména v tématu migrace prý Cameron nedokázal adekvátně reagovat.

Šikanovat nás nebudete, vzkázal v TV Evropské unii Nigel Farage a lidé tleskali. Konec Británie se prý opět přiblížil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Velké Británie David Cameron

James Kirkup je přesvědčen, že v televizní debatě uspěl zastánce vystoupení Velké Británie Nigel Farage. „Šéf UKIP mohl večer usínat s úsměvem na tváři. Naopak premiér David Cameron prožíval těžký večer. Především ve chvílích, kdy se hovořilo o masové migraci a nedostatečné ochraně britských hranic. Premiér se ocitl často v defenzivě a neměl proto příliš prostoru pro napadnutí příznivců brexitu. Přišlo mi také, že používal levicové argumenty,“ míní Kirkup.

Ale ani pro Farage podle komentátora nebyl celý večer procházkou růžovou zahradou. Především proto, že mezi obecenstvem bylo mnoho liberálů, kteří tak úplně nepatří k jeho voličskému elektorátu. „Zejména narážky na jeho údajný rasismus mu dělalo obtíže vyvracet,“ poukazuje Kirkup na nedávné výroky Farage o sexuálních útocích migrantů, které šéf UKIP označil za „jadernou bombu“ v britském referendu.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Nigel Farage včera na ITV uspěl i podle americké novinářky Jane Daley, která píše v The Telegraph pravidelně komentáře. „Farage musel ukázat svoji vlídnější tvář a musel také najít nějaký argument na obavy ekonomů a finančníků z brexitu, kteří se snaží strašit nárůstem nezaměstnanosti, poklesem hodnoty libry atd. Stejně tak musel ukázat, že kontrola přistěhovalectví pro něj neznamená jen jiný termín pro kompletní zbavení se všech cizinců,“ soudí Daley.

Podle Daley se Farage zejména s obviněními z rasismu dokázal úspěšně vypořádat, když konstatoval, že zprávy o jeho výrocích k sexuálním útokům migrantů byly značně přehnané. Spontánní potlesk sklidil Farage ve chvílích, kdy se vysmíval hrozbám Bruselu, pokud Velká Británie z Evropské unie skutečně odejde. „Máme na víc a rozhodně se od nikoho nenecháme šikanovat,“ cituje Daley Farage.

Ani názor redaktorky Juliet Samuel se příliš neliší od jejích kolegů. Premiér David Cameron podle jejího názoru nenašel odpověď zejména v otázkách spojených s migrací. „Cameron stále opakoval, aby lidé naslouchali odborníkům a jeho vystoupení bylo prokládáno častými klišé opakujícími se v kampani. Celkově lze říci, že byl Cameron nevýrazný, a když přišla řeč na imigraci, necítil pevnou půdu pod nohama. Nepomáhalo mu ani tlačit debatu k tématům jednotného trhu a nezaměstnanosti.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Šmejdi, fašouni, komanči, ruský chapadla! Slavný umělec se vložil do voleb. A opravdu se snaží

10:34 VIDEO Šmejdi, fašouni, komanči, ruský chapadla! Slavný umělec se vložil do voleb. A opravdu se snaží

Hudebník David Koller sdílí na své facebookové stránce odkaz na webovou platformu TridimOdpad.cz. „S…