Šikanuje mě Kalousek, stěžuje si hejtmanka Pokorná Jermanová

02.04.2019 16:01

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) tvrdí, že v posledních osmi měsících čelí spolu se svou rodinou řízenému nátlaku, obtěžování a šikaně.

Šikanuje mě Kalousek, stěžuje si hejtmanka Pokorná Jermanová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

Mediální kauzy týkající se služebního auta využívaného jejím manželem a smluv s externisty na krajském úřadu byly podle ní načasovány do začátků jejího těhotenství a období po porodu dcery, aby měly maximální psychologický dopad. Z organizování útoků obvinila v dnešním prohlášení zaslaném ČTK mimo jiné předsedu poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. Kalousek to odmítl. „To je taková hloupost, že to nestojí za komentář,“ řekl ČTK.

Podle webu SeznamZprávy si hejtmanství v minulosti najímalo externí pracovníky na služby, které normálně zajišťují pracovníci úřadu. Stálo to údajně pět milionů korun ročně. Helena Frintová z krajského úřadu ČTK řekla, že po volbách v roce 2016 odešlo několik klíčových zaměstnanců a scházely pracovní síly.

Kalousek chce kvůli kauze podat trestní oznámení. Pokorná Jermanová míní, že bývalý předseda TOP 09 chce tímto krokem ovlivnit případ údajného střetu zájmů premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, kterým se krajský úřad zabýval. Vybraní opoziční politici za STAN a ODS mu podle hejtmanky slouží jako užiteční idioti a jsou jeho loutkami. „Výsledkem je šikanování mojí osoby, mé rodiny a zaměstnanců krajského úřadu, vše za účelem Antibabiš agendy pana Kalouska,“ dodala.

Kalousek ČTK řekl, že se mu jako středočeskému poslanci nelíbí, jak hejtmanka hospodaří s rozpočtovými prostředky. „Nelíbí se mi to dokonce do té míry, že si myslím, že by se na to měl podívat státní zástupce, jestli to nehraničí s trestným činem,“ uvedl. Trestní oznámení chce podat po 8. dubnu. Protože neví, kdo smlouvy s externisty podepsal, nebude na konkrétní osobu. „Ale to je výlučně můj postoj a nic neorganizuji,“ dodal.

Pasáže z vyjádření hejtmanky Středočeského kraje:

„Cílem bylo, aby tento tlak měl na mě maximální psychologický dopad. To se potvrdilo ve chvíli, kdy se minulý týden do médií vyjádřil také Miroslav Kalousek. Ten ztratil veškerou mezinárodní a domácí podporu pro svou politiku. Jedinou příležitost ke zviditelnění tak vidí pouze ve snaze poškodit Andreje Babiše prostřednictvím uměle vytvářeného tlaku na mě, že bych mohla ovlivnit případ možného střetu zájmů premiéra. Dosud nepochopili, že na tento případ nemám a ani nemůžu mít žádný vliv. Miroslav Kalousek je politicky poražený člověk, kterého odstrčila jeho vlastní strana. Kalouskovo jediné politické téma posledních měsíců bylo vytahování StB proti Babišovi. Návštěva premiéra Babiše v Bílém domě však vzala Kalouskovi i toto poslední téma. Zoufalý Miroslav Kalousek tak porušuje své vlastní pravidlo a chce podat trestní oznámení na ženu na mateřské dovolené s jediným cílem: ovlivnit „případ střetu zájmů Andreje Babiše“."

Hejtmanka podle svých vlastních slov vítá, když občané podávají připomínky, návrhy, stížnosti, když žádají informace o správě věcí veřejných. Nemá problém ani s kritikou jejího řízení kraje. „To je demokratický proces, který nás posouvá dál. Ale neustálé rozpoutávání mediálních bouří za účelem vyvíjení politického tlaku je prostá šikana. Kalouskovo sebevědomé prohlášení z minulého týdne mě přesvědčilo, že spolu s reportérem Seznamu Vojtěchem Blažkem organizuje tuto šikanu ve spolupráci s vybranými členy STAN a ODS, kteří slouží jako „užiteční idioti“. Jejich snahou je pouze vyvíjení tlaku na mě a na úředníky kraje. To je vše, o co tady jde. Není to pokus opozice zlepšit vládnutí v kraji. Jsou to jen loutky v ruce Miroslava Kalouska. Výsledkem je šikanování mojí osoby, mé rodiny a zaměstnanců krajského úřadu, vše za účelem anti Babiš agendy pana Kalouska,“ dodává Jermanová.

Hejtmanka na závěr svého prohlášení přidala i vzkaz Miroslavu Kalouskovi. „Středočeský krajský úřad se bude vždy řídit zákony, a to i v případě prošetřování možného střetu zájmů premiéra Babiše. Bude konat v souladu s právním řádem a já se nebudu vměšovat do řízení statní správy.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib strhl oblečení a sklidil bouřlivý aplaus. V Praze začala akce fanoušků komiksu

15:26 Hřib strhl oblečení a sklidil bouřlivý aplaus. V Praze začala akce fanoušků komiksu

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vystoupil na pódium, odhodil své ošacení a přítomné publikum p…