Síla. Okamura vytáhl drsný dopis od starosty. Nepřizpůsobiví, vši, sociálka. A tlak na vládu

21.01.2020 17:36 | Zprávy
autor: jma

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na dnešní tiskové konferenci k jednání Poslanecké sněmovny zkritizoval ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), že nedokáže vyřešit řádění lupičského gangu v okolí Prahy. „Je skandální, že tady řádí gang vykradačů a ministr vnitra radši pracuje na nebezpečích, která nám prý hrozí na sociálních sítích,“ prohlásil Okamura. Na Hamáčka prý chystá také interpelaci ohledně nesnesitelného soužití obyvatel města Úpice s romskými sousedy. Jejich děti prý nosí do školy vši a rodiče nespolupracují s ředitelem školy ani starostou.

Síla. Okamura vytáhl drsný dopis od starosty. Nepřizpůsobiví, vši, sociálka. A tlak na vládu
Foto: Repro ČT24
Popisek: Brífink poslanců SPD k jednání sněmovny

Ministr vnitra Hamáček si v poslední době nemůže stěžovat na nedostatek interpelací. Tomio Okamura připomněl, že již na poslední schůzi Hamáčka interpeloval ohledně řádění lupičského gangu, který v okolí Prahy vykradl již přes stovku domů. „Jelikož pan ministr Hamáček nekoná dostatečně, ta situace už trvá delší dobu a pachatelé stále nejsou zadrženi, tak jsme na něj podali interpelaci, aby konečně začal konat. On sice svolal k tématu tiskovou konferenci, ale jinak situace přetrvala dál,“ řekl Okamura a dodal, že se na něj obracejí zoufalí občané, aby situaci vyřešil a zajistil jim bezpečí.

Na dnešek chystá předseda SPD další interpelaci na ministra vnitra Hamáčka a také na ministra školství Roberta Plagu (ANO). „Podávám také další interpelaci ohledně situace v Úpici, kde je neúnosná situace ohledně soužití řádných občanů s nepřizpůsobivými. Vím to na základě dopisu od starosty města Úpice a ředitele základní školy ve městě,“ řekl starostlivým tónem Okamura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…