Šílený socialista Timmermans. Tohle všechno na nás prý chystá

11.10.2019 8:13

Frans Timmermans usedne do křesla místopředsedy Komise. A tam to podle všeho hodlá vzít od podlahy. Chce se postarat o to, aby Evropská unie do roku 2030 snížila emise skleníkových plynů nejméně o 50 procent oproti roku 1990. Uhlíkově neutrální se má EU stát do roku 2050. Ale když se Alexandr Vondra (ODS) ptal, kolik to bude stát, Timmermans mu neodpověděl. Možná i proto mu někteří evropští politici říkají „šílený socialista“.

Šílený socialista Timmermans. Tohle všechno na nás prý chystá
Foto: Repro Youtube
Popisek: Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans

Server Echo24.cz napsal, že Timmermans se stane místopředsedou Evropské komise díky hlasům sociálních demokratů, mezi které sám patří, lidovců a Zelených. A snad právě Zeleným se chtěl zavděčit nejvíc, když při pověstném grilování v Evropském parlamentu vyložil na stůl své plány. Pokud dostane šanci, postará se o to, aby se ekonomika zemí EU hodně proměnila.

Jenže, když se český europoslanec Alexandr Vondra zeptal, kolik to bude stát a kde se na to vezmou peníze, Timmermans podle serveru Politico odpověděl pouze, že bude třeba najít nové zdroje v podobě nových daní

„Šermoval biliony eur, ale ty nejsou k mání. Jeho řešení je zavést nové daně, které zdraží bydlení, topení i dopravu. A o daních, protože nejsou populární, rozhodovat nikoli konsensem, tedy souhlasem všech členů EU jako dosud, ale většinovým hlasováním. Když jsem vyjádřil obavu, že takto radikální politika povede lidí v Evropě do ulic a obrátí se proti EU, ostatní zvážněli, ale za chvíli se zas vrátili ke svému kolovrátku a snu o bezuhlíkovém světě,“ uvedl Alexandr Vondra. 

Ačkoli většina evropských lidovců Timmermanse podpořila, Tomáš Zdechovský se k němu stavěl podobně kriticky jako Alexandr Vondra. Má dojem, že Timmermans ve svých plánech počítá s růstem Evropské ekonomiky, jenže ta růst nemusí. A pokud bude trvat např. na přísných emisních limitech u automobilů, zasáhne tvrdě i česku ekonomiku, kterou automobilový průmysl do značné míry táhne.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Upřímně všem moc děkuji za podporu! Jedeme dále!
  • europoslanec

Naproti tomu Pirát Mikuláš Peksa, který se stal členem zelené frakce v Evropském parlamentu, tvrdí, že se Češi vlastně nemají čeho bát. „Díky zásadě jednomyslnosti v daňových otázkách může Česko vetovat vše, s čím nebude souhlasit. Věřím, že Evropa nám naopak může pomoci v boji s daňovými úniky,“ řekl Mikuláš Peksa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…