Silný výkřik Hřebejka v den voleb: Mluvit s druhou stranou? S nimi se mluvit nedá a ani nemá. Musíme se bránit, jinak nás zničí!

6. 10. 2018 16:02

Režisér Jan Hřebejk se znovu vyjádřil k české politice a znovu bez servítků. Je toho názoru, že se česká společnost musí bránit lidem, jako jsou Tomio Okamura (SPD), premiér Andrej Babiš (ANO) nebo poslanec ODS Václav Klaus mladší. Pokud se těmto lidem nebudeme bránit, mohou nás podle Hřebejka zničit.

Silný výkřik Hřebejka v den voleb: Mluvit s druhou stranou? S nimi se mluvit nedá a ani nemá. Musíme se bránit, jinak nás zničí!
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi
reklama

Komunální volby a první kolo voleb senátních skončily. Po volbách se zpravidla říkává, že si spolu politici musí sednout a musí jednat. Mluvit by spolu měli i čeští občané, kteří spolu v politických otázkách nesouhlasí, aby se neprohlubovala propast, která se ukázala v posledních prezidentských volbách. Prezident Miloš Zeman sice vyhrál nad profesorem Jiřím Drahošem, takže si po zásluze připsal druhé vítězsví v prezidentské volbě, ale vyhrál jen těsně. To dokazuje, že je společnost skutečně rozdělená.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Rezisér Jan Hřebejk však nesouhlasí s tím, že by se lidé měli pokoušet spolu mluvit. Je naopak toho názoru, že se „fašounům“ typu Tomia Okamury (SPD), premiéra Babiše (ANO) nebo poslance ODS Václava Klause mladšího musíme bránit.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Nechci být skeptický příliš. Ale není dnes hlavním úkolem ‚mluvit s druhou stranou‘, s voliči Zemana, Okamury, komunistů.. sympatizanty Babiše, Klause jr, Czechxitu. S nimi se mluvit nedá a ani nemá. My se musíme bránit! Jinak nás ti rasisti, komouši, autoritáři a fašouni zničí,“ varoval režisér na sociální síti twitter.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…