Šimon Pánek se raduje: Jourová bude hájit v EU pravdu! Boj s dezinformacemi je důležitý

11. 9. 2019 6:46

Věra Jourová má v Evropské komisi definitivně řídit jako jeden z osmi místopředsedů portfolio právního státu, lidských práv a boje proti dezinformacím. Zatímco politická reprezentace se pře, zda je toto portfolio úspěchem, nebo nikoliv, neziskový sektor má zřejmě jasno. Jeho názor vyjádřil nadšeně Šimon Pánek z Člověka v tísni.

Šimon Pánek se raduje: Jourová bude hájit v EU pravdu! Boj s dezinformacemi je důležitý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šimon Pánek

„S obrovskou radostí blahopřeji Věře Jourové k pozici místopředsedkyně Evropské komise i k agendě, která jí byla svěřena,“ napsal Pánek na svůj facebook. Je to podle něj ocenění práce, kterou Jourová v minulých pěti letech odváděla na komisariátu spravedlnosti, a postojů, které tam reprezentovala.

Význam nové funkce Věry Jourové vidí Pánek v tom, aby připomínala hodnoty, na kterých (alespoň podle něj) EU stojí. Těmito hodnotami jsou liberální demokracie, právo a také „pravda, ze které vzešla“.

Pánek zklamaně poznamenal, že každou chvíli slyší, jak se těmto „pilířům naší civilizace“ někdo vysmívá. „Jako bychom zapomněli, co se v minulém století v Evropě všechno stalo, a mysleli si, že svoboda, dodržování lidských práv, mír a ekonomická prosperita jsou navždy zaručeny,“ zalitoval. Zaručeny prý nejsou, musíme se o ně stále snažit a roli Věry Jourové v komisi Ursuly von der Leyen vidí právě v tomto snažení.

„Jsem přesvědčen o tom, že paní komisařka investuje veškerou svou energii do toho, aby Evropská unie zůstala nejlepším místem k životu,“ věří ředitel Člověka v tísni.

Zásadní podle něj je i to, že se česká členka Komise bude podílet na boji s dezinformacemi, zejména s těmi, které jsou podporované z Ruska. Pánek ocenil, že doposud se komisařka k tomuto ruskému vlivu stavěla „velmi jasně“ a „velmi zdravě“.

Vše pak Pánek zakončil zvoláním: „Patříme na Západ“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Poplach v pražské ODS. Ať si to řeší Fiala, když je předseda. Co se dělo na kongresu, než navrhli Novotného

16:33 FOTO Poplach v pražské ODS. Ať si to řeší Fiala, když je předseda. Co se dělo na kongresu, než navrhli Novotného

Po neúspěchu Alexandry Udženije ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na kongresu největší opoz…