Šimon Pánek se raduje: Jourová bude hájit v EU pravdu! Boj s dezinformacemi je důležitý

11.09.2019 6:46

Věra Jourová má v Evropské komisi definitivně řídit jako jeden z osmi místopředsedů portfolio právního státu, lidských práv a boje proti dezinformacím. Zatímco politická reprezentace se pře, zda je toto portfolio úspěchem, nebo nikoliv, neziskový sektor má zřejmě jasno. Jeho názor vyjádřil nadšeně Šimon Pánek z Člověka v tísni.

Šimon Pánek se raduje: Jourová bude hájit v EU pravdu! Boj s dezinformacemi je důležitý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šimon Pánek

„S obrovskou radostí blahopřeji Věře Jourové k pozici místopředsedkyně Evropské komise i k agendě, která jí byla svěřena,“ napsal Pánek na svůj facebook. Je to podle něj ocenění práce, kterou Jourová v minulých pěti letech odváděla na komisariátu spravedlnosti, a postojů, které tam reprezentovala.

Význam nové funkce Věry Jourové vidí Pánek v tom, aby připomínala hodnoty, na kterých (alespoň podle něj) EU stojí. Těmito hodnotami jsou liberální demokracie, právo a také „pravda, ze které vzešla“.

Pánek zklamaně poznamenal, že každou chvíli slyší, jak se těmto „pilířům naší civilizace“ někdo vysmívá. „Jako bychom zapomněli, co se v minulém století v Evropě všechno stalo, a mysleli si, že svoboda, dodržování lidských práv, mír a ekonomická prosperita jsou navždy zaručeny,“ zalitoval. Zaručeny prý nejsou, musíme se o ně stále snažit a roli Věry Jourové v komisi Ursuly von der Leyen vidí právě v tomto snažení.

„Jsem přesvědčen o tom, že paní komisařka investuje veškerou svou energii do toho, aby Evropská unie zůstala nejlepším místem k životu,“ věří ředitel Člověka v tísni.

Zásadní podle něj je i to, že se česká členka Komise bude podílet na boji s dezinformacemi, zejména s těmi, které jsou podporované z Ruska. Pánek ocenil, že doposud se komisařka k tomuto ruskému vlivu stavěla „velmi jasně“ a „velmi zdravě“.

Vše pak Pánek zakončil zvoláním: „Patříme na Západ“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

21:26 Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“…