Skandál: Donald Trump může jít k soudu za krácení daní

8. 8. 2016 8:51

Republikánský kandidát na příštího amerického prezidenta a podnikatel Donald Trump čelí vážnému obvinění. Britský server Telegraph tvrdí, že Trump posvětil krácení daní u jedné ze svých firem, čímž měl americkou státní kasu připravit o desítky milionů dolarů.

Skandál: Donald Trump může jít k soudu za krácení daní
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA
reklama

Telegraph poukazuje na podezřelý obchod mezi developerskou firmou Bayrock, stojící za Trumpovým Soho hotelem v New Yorku, a islandskou společností FL Group, který bude prošetřovat Nejvyšší soud v New Yorku.

Žalobci tvrdí, že Bayrock prodal FL Group podíl ve společnosti v hodnotě padesáti milionů, avšak obchodní transakci vydával za půjčku, aby se vyhnul placení daní. Odhaduje se, že takto „ušetřil“ zhruba dvacet milionů dolarů.

Server s odkazem na právníky zastupující obžalobu konstatuje, že Trump jakožto klíčová persona v Bayrocku obchod posvětil, i přestože prý existovala řada varovných indikátorů, že se dopouští přečinu. O tom, že Trump skutečně věděl o transakci, má svědčit i korespondence s výkonným viceprezidentem Bayrocku, v níž Trump svým podpisem dal souhlas s uskutečněním obchodu. Bez jeho souhlasu by se dle Telegraphu obchod nemohl uskutečnit.

Trumpův právník Alan Garten jakoukoliv spojitost svého klienta s krácením daní odmítl. Trump prý svým podpisem pouze dával najevo, že obchodní transakci bere na vědomí, nikoliv že jí dává posvěcení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…