Skandál kolem sbírky pro válečné veterány, peníze šly úplně jinam. Žádná zpronevěra to není, brání se předseda správní rady

02.12.2018 9:33

Kam se poděly peníze zasílané Centru pomoci vojákům v tísni? To už vyšetřuje policie. Jak totiž zjistil podnikatel Jaroslav Chmelař, jeho peníze vojákům vracejícím se z misí se ztratily. Píše o tom server iDnes.cz.

Skandál kolem sbírky pro válečné veterány, peníze šly úplně jinam. Žádná zpronevěra to není, brání se předseda správní rady
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Jaroslav Chmelař odeslal peníze v srpnu 2016. „Vůbec netušíme, o kolik finančních prostředků by se takto mělo jednat. O financích jsme nevěděli, vůbec jsme neměli tušení, že někdo posílá desítky tisíc korun a že někdo profituje na myšlence pomoci válečným veteránům. Měli jsme provozní i transparentní účet, tyto peníze však byly poslány na úplně jiný účet,“ komentuje pro server celou věc zakladatel Centra pomoci vojákům v tísni Petr Poledník. Ten jako válečný veterán spolek zaštiťoval.

Původní text ZDE.

Neví však nic o tom, že by lidé posílali peníze účelově přímo na pomoc vojákům. Předseda správní rady Ladislav Kirschner se brání tomu, že by mělo jít o zpronevěru. Byl to on, jehož jméno je na smlouvě o sponzoringu. Čí účet však byl na smlouvě uveden, nevysvětlil. 

„Mám pocit, že nás vojenské veterány někdo zneužil, abychom zaštítili navenek bohulibou věc. Nám skutečně šlo o pomoc vojákům vracejícím se z misí, teď se to otočí proti nim a lidé, kteří by přispěli, si to rozmyslí,“ uvedl Poledník. Dnes již ani internetové stránky centra nefungují. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tvrdá slova Dominika Duky. Nejmenoval, naznačil. Ale oni se v tom najdou

13:13 Tvrdá slova Dominika Duky. Nejmenoval, naznačil. Ale oni se v tom najdou

Lipovská a Nerušil. Tato jména vyčítají věřící i nevěřící kardinálu Dukovi. Nyní se arcibiskup vyjád…